YouTube Yanlış Aşı Bilgilendirmelerine Savaş Açtı

Video izleme ve paylaşma platformu YouTube, aşı konusunda yanlış bilgilendirme yapan içerik sahiplerini cezalandıracak.

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, dönem dönem kominitesini kontrol altında tutmak adına yeni kararlar alıyor. YouTube’un bu kararlarından birisi ise koronavirüs aşısı hakkında alındı. Alınan kararla birlikte YouTube yanlış aşı bilgilendirmelerine savaş açmış oldu.

Sosyal medya platformları son zamanlarda yanlış içeriklerin merkezi haline gelmişti. Bu platformlardan birisi olan YouTube üzerinde yer alan pek çok videoda ise COVID – 19 ile ilgili yanlış bilgilendirmelerde bulunan içerikler bulunuyor.

YouTube Yanlış Aşı Bilgilendirmelerini Affetmeyecek

YouTube tarafından alınan son karara göre, Dünya Sağlık Örgütü ve yerel resmi sağlık kurumlarının açıklamalarına ters olan, gerçeği yansıtmayan aşı karşıtı içerikler engellenecek. Bu savaşın ilk adımı olarak yanlış bilgilendirme içeren içerikler silindi.

YouTube bu doğrultuda çalışmalarına devam edeceğini ve kullanıcıların aşı konusunda yanlış yönlendirilmesine izin verilmeyeceğini belirtti. Aşılama konusunda yanlış bilgilendirmeye sahip olmayan içeriklere ise bir cezai yaptırım uygulanmayacak.

YouTube Yanlış Aşı Bilgilendirme

Ülkemizde de bazı vatandaşların sürekli olarak aşı karşıtı içerikler ürettiği YouTube’da bu kararın alınmasının yerinde bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

YouTube Son Olarak Masaüstünde Video İndirmeyi Test Etmeye Başladı

YouTube’un Premium kullanıcıları arasında test etmeye başladığı yeni özellikle birlikte kullanıcılara önemli bir özellik sunulacak. YouTube Premium kullanıcılarına sunulacak olan yeni özellikle birlikte YouTube videoları masaüstünde indirilip internetsiz olarak izlenmesi sağlanıyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol