Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Video Yakınlaştırma Özelliğini Tanıttı

Deneysel seçenek, videoları yakınlaştırmanıza olanak tanıyacak. Test süreci bittiğinde, özellik herkes için aktif olacak.

Android Police‘in bildirdiğine göre YouTube, yalnızca Premium kullanıcılar için yakınlaştırma için parmaklarınızı kullanma adı verilen deneysel bir özelliği sessizce tanıttı. Yakınlaştırma, video oynatıcıyı yakınlaştırmanıza ve ardından hem dikey hem de tam ekran yatay görünümde ekranın farklı bölümlerine bakmak için kaydırmanıza olanak tanıyacak.

Premium kullanıcısıysanız, profil fotoğrafınıza dokunarak ve “Premium avantajlarınız” seçeneğine tıklayarak, “Yeni özellikleri deneyin” bölümünü açıp yakınlaştırma işlevini etkinleştirerek bunu deneyebilirsiniz. Özelliğin devreye girmesi biraz zaman alabilir ancak etkinleştirildiğinde 8x’e kadar tüm videoları yakınlaştırabilirsiniz.

YouTube Video Yakınlaştırma Şuan Android ile Sınırlı

YouTube

Yeni özellik, YouTube‘un deneysel özellikler sitesinde listelendi. Etkinleştirdikten sonra, bir videonun belirli bölümlerini yakınlaştırmak için parmaklarınızı sıkıştırabilir ve parmağınızı kullanarak video içerisinde gezinebilirsiniz. Şu anda, daha uzun bir akıllı telefon ekranının (18:9, 19.5:9, 20:9) tam genişliğine uyacak şekilde genişletmek için bir videoyu yakınlaştırabilirsiniz.

Geçmişte YouTube, resim içinde resim gibi ilginç özellikleri rastgele kullanıcılar ve beta uygulama test kullanıcıları ile test etti. Yine de 2020’de Premium kullanıcıları için deneysel özellikler sunarak yeni seçenekleri herkesten önce denemelerine olanak sağladı.

Daha kolay çalma listesi yönetimi ve tarayıcı tabanlı sesli arama dahil olmak üzere çeşitli deneysel özellikler Premium uygulamasına geçiş yaptı. Yeni özellik 1 Eylül’e kadar kullanılabilecek ve şimdilik yalnızca Android cihazlarda desteklenecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.