Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türkiye’de YouTube Premium Fiyatlarına Büyük Bir Zam Geldi

Tüm dünyada reklam engelleyicilere savaş açan YouTube, kullanıcılara reklamsız video izleme deneyimi sağlayan Premium ücretlerine ciddi bir zam yaptı.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, reklam engelleyicilere karşı tavrını sertleştirdiği bugünlerde, Premium abonelik ücretlerine ciddi bir zam yaptı. Tarayıcılarında ad block olan kullanıcılara uyarı pop-up’ları göndermeye başlayan uygulama, bu eklentilerin kaldırılması gerektiğini aksi takdirde YouTube’da video izlenemeyeceğini belirtiyor. Dolayısıyla reklamsız bir deneyim yaşamak isteyen kişilerin başvuracağı tek adres olarak YouTube Premium kalıyor.

Şirket, temmuz ayında ABD’deki Premium fiyatlarına zam yapmıştı. Dün akşam itibarıyla Avrupa, Asya-Pasifik ve Güney Amerika bölgeleri için de yeni fiyat tarifesine geçildi. Türkiye dahil farklı bölgelerden altı ülkede güncellenmiş fiyatlar uygulamaya konuldu. Bireysel, aile ve öğrenci planlarında yaşanan ücret artışı, özellikle ülkemizde çok daha fazla hissediliyor.

Zammın Ardından YouTube Premium Fiyatları

youtube premium fiyatlari

Buna göre YouTube Premium abonelik fiyatları bireysel kullanıcılar için aylık 29,99 TL’den 57,99 TL‘ye, aile planı aylık 59,99 TL’den 115,99 TL‘ye ve öğrenci paketi ise aylık 19,49 TL’den 37,99 TL‘ye yükseldi. Tüm planlar için 1 ay ücretsiz deneme mevcut. Süre bitiminden önce üyeliğinizi iptal etmezseniz, yeni fiyat tarifleri üzerinden faturalandırma işlemi yapılacak.

Bu arada 12 aylık YouTube Premium almanız halinde aylık plana göre yüzde 15 daha az ödeyeceğinizi de belirtmiş olalım. Reklamsız ve arka planda video oynatma, çevrimdışı izleme için video indirme ve YouTube Music gibi avantajlar sunan abonelik servisi, dünya çapında 80 milyon aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.