Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube’dan Reklam Engelleyici Kullanan Kişilere Son Uyarı!

YouTube reklam engelleyicileri artık tamamen devre dışı bırakmanızı sağlıyor. Bu durum kullanıcıları Premium seçeneğine yönlendiriyor.

Müziklerin, filmlerin, dizilerin, benzersiz içeriklerin ve daha fazlasının yer aldığı Youtube platformunda bildiğiniz üzere reklam engelleme sistemi geçtiğimiz günlerde getirildi. Bu sistem dahilinde artık tarayıcınız üzerinden reklam engelleme eklentisi aktifken video izlemeniz devre dışı bırakıldı ve Youtube burada kendine bir gelir kapısını araladı.

YouTube iletişim müdürü Christopher Lawton‘ın The Verge‘e yaptığı açıklamaya göre Google, Haziran ayında reklam engelleyicileri engelleme çabalarını artırmaya başladı ve şirket şimdi bu politikayı dünya çapında uygulamaya koyuyor. Bu politika kapsamında telefonlardan, PC’lere oradan da akıllı TV’lere kadar birçok platformda engelleyiciler artık işlevini kaybediyor.

Youtube’da Reklam Engelleyicilere Veda

Bildiğiniz gibi reklam engelleyicilerle beraber Youtube üzerinde hiçbir reklama takılmadan videoları izleyebiliyor ve bekleme süresi olmadan bunlara erişim sağlayabiliyordunuz. Ancak artık reklam engelleyici eklentisi olan kullanıcıların karşısına bir uyarı notu düşüyor ve bu uygulamanın devre dışı bırakılması isteniyor. Aksi halde video içeriğine erişemiyorsunuz.

l intro 1698788214

İlk başlarda bu uyarı mesajı belli bir süre sınırlaması sonrası kapatılabiliyordu ancak yeni gelen güncelleme ile beraber artık tamamen eklentiyi devre dışı bırakmanız gerekiyor. Dolayısıyla bu da Youtube’un bu politika üzerine gittiğini ve daha sert tedbirler aldığını gösteriyor.

Bu noktada reklam izlemek istemiyorsanız karşımıza tek seçenek Premium seçeneği çıkıyor. 1 aylık ücretsiz deneme süresiyle beraber karşımıza çıkan bu Premium seçeneğini daha sonraki süreçte aktif etmeniz için her ay 29,99 TL ödemek durumunda kalıyorsunuz. Bunun dışında yine reklam izleyerek de videolara ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

İçerisinde bulunduğumuz süreçte Google son olarak reklamların YouTube ekosisteminin hayati bir parçası olduğunu bildiriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.