YouTube Dislike Butonu Hakkında Değişikliğe Gitti

Dünyanın en çok kullanılan video izleme ve paylaşma platformu bir süredir test ettiği “Dislike” yani “Beğenmeme” butonu ile ilgili önemli bir güncelleme yaptı.

Google’ın sahibi olduğu ve son dönemde oyun yayıncılığı konusunda yaptığı yeniliklerle gündeme gelen YouTube tüm kullanıcılarını ilgilendirecek bir değişiklik yaptı. Yapılan bu değişiklikle birlikte YouTube dislike butonunu gizlemeye başladı.

YouTube dislike butonunun gizleneceği bir süredir konuşuluyordu. Hatırlanacağı üzere Instagram platformu da beğeni sayısının gizlenebileceği bir özelliği kullanıcılarına sunmuştu. Benzer bir adım YouTube tarafından geldi.

YouTube Dislike Butonu

YouTube Dislike Butonu Neden Gizlendi?

YouTube dislike butonu platformun en çok kullanılan özelliklerden birisi. Video izleyicileri, izlediği içeriği beğenmediğinde ya da yaşanan durum için tepkilerini göstermek istediğinde içeriğin altında yer alan dislike butonunu kullanıyor.

YouTube bugün yaptığı güncelleme ile birlikte videolarında hepsinde dislike sayısını gizlemeye başlado. YouTube dislike butonunu kaldırmadı ancak izleyicilerin hiçbirisi videonun kaç kişi tarafından beğenilmediğini göremeyecek. Videonun beğenilmeme sayısı sadece içerik üreticisi tarafından görüntülenebilecek.

youtube dislike butonu hakkinda degisiklige gitti 2

YouTube’un dislike butonunu gizleme özelliği deneysel olarak bir süredir test ettiği özelliklerden birisiyle. Bugün itibariyle dislike sayısı gizlenmeye başlanmış olsa bile platform bu özelliğin tüm içerik üreticilerin videolarında uygulamasının biraz zaman alacağını belirtti.

Sosyal medya platformlarında son zamanlarda artan linç kültürü ile birlikte platformlar bu duruma engel olmak adına çeşitli adımlar atıyor. YouTube platformunda dislike sayısı yüksek olan videoların içerik üreticilerine kötüleme girişimleri ya da toplu saldırılar yapılabiliyor. YouTube like yani beğenme butonu ile ilgili bir değişiklik yapmadı. Kullanıcılar içeriği kaç kişinin beğendiğini görebilecek.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol