Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Splinter Cell Oyunu Geliştirme Aşamasında

Söylentilere göre Ubisoft, yeni bir Splinter Cell oyunu üzerinde çalışıyor.

Call of Duty ve Battlefield serilerine dair yaptığı sızıntılarla tanınan Tom Henderson, yeni Splinter Cell oyununun geliştirme aşamasında olduğunu iddia etti. Ana seriye yeni bir ekleme olacağı belirten yapımın, en erken 2022 yılında duyurulabileceği bildiriliyor.

yeni splinter cell oyunu

Son Splinter Cell oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana 8 sene geçti. PC, PlayStation 3, Wii U ve Xbox 360 platformlarında 2013 yılında yayınlanan Blacklist, iyi eleştiriler almasına rağmen kötü bir satış performansı gösterdi. Ayrıca daha önce Sam Fisher‘ı canlandıran serinin emektarlarından Michael Ironside’ın değiştirilmesi de eleştirildi.

En az 5 milyon kopya satması beklenen Splinter Cell Blacklist, 2 milyonda kaldı. Serinin hayranları, yeni Splinter Cell oyunu için yıllardır bekliyor. Son 10 yılda pek çok oyun geliştiren Ubisoft, nihayet ikonik seriye geri dönmüş gibi görünüyor.

Yeni Splinter Cell Oyunu, Ana Seriye Ekleme Olacak

splinter cell oyunu ubisoft
Splinter Cell: Blacklist, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü.

Bu arada Splinter Cell filmi için bekleyiş devam ediyor. Sam Fisher karakteri için Tom Hardy ismi geçse de, projeden henüz bir ses seda yok. The Division ve Assassin’s Creed gibi oyun uyarlamaları üzerinde çalışan Netflix, geçen yıl Splinter Cell’e dayanan bir anime serisi duyurmuştu.

John Wick ile tanınan Derek Kolstad, dizinin senaristliğini ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek. İki sezon, 16 bölüm olması beklenen animenin çıkış tarihi belli değil. Ubisoft, daha önce de Assassin’s Creed oyununu 2016’da Michael Fassbender’ın başrol oynadığı aynı adlı bir filme uyarlamıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.