Harry Potter Evrenine Dayanan Yeni Filmler Gelebilir

Warner Bros. CEO'su Ann Sarnoff, Harry Potter dünyasını daha fazla keşfetmek istediklerini söyledi. İkonik evrene dayanan yeni yapımlar yolda olabilir.

Bu sene 20. yıl dönümünü kutlayan Harry Potter film serisi, sinema tarihinin gördüğü en özel evrenlerden biri konumunda. 2001 yılında vizyona giren Felsefe Taşı ile macerasına başlayan edebiyat uyarlaması, aradan geçen yıllara aynı evrende geçen tam 10 film sığdırdı. Bunların ikisi doğrudan Harry Potter’a odaklanırken, ikisi ise Fantastik Canavarlar filmleri olmuştu.

Bloomberg tarafından düzenlenen bir konferansta konuşan Warner Bros. CEO’su Ann Sarnoff, Harry Potter dünyasını daha fazla keşfetmek istediklerini söyledi. Önümüzdeki yıllarda yeni Harry Potter serileri geliştirmeyi çok istediklerini belirten Sarnoff, bu olasılığı eser sahibi JK Rowling ve ekibiyle düzenli olarak konuştuklarını aktardı.

Yeni Harry Potter Serisi Yolda Mı?

harry potter film serisi
Önümüzdeki yıllarda yeni bir Harry Potter serisi ile karşılaşabiliriz.

“Yine de doğru olmalı. Yaptığımız her şey kurallara, Wizard World değerlerine ve Harry’nin kişiliğine sadık olmalı” diyen Warner Bros. CEO’su, yeni filmlerin Harry Potter mirasına saygı duyması gerektiğini belirtti. Sekiz Harry Potter filminin yanı sıra şu anda devam eden Fantastik Canavarlar serisinin de yapımcılığını üstlenen stüdyo, merakla beklenen Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları‘nı Nisan 2022’de gösterime sokmayı planlıyor.

Öte yandan Harry Potter serisinin yıldızları, ikonik evrenindeki ilk film olan Harry Potter ve Felsefe Taşı‘nın 20. yıl dönümü sebebiyle Hogwarts’a geri dönüyor. HBO Max platformunda yayınlanacak ‘Return to Hogwarts’ isimli özel bölümde, Felsefe Taşı ve Sırlar Odası’nı yöneten Chris Columbus ile serinin diğer oyuncuları da yer alacak. Transseksüel karşıtı görüşleri nedeniyle tepki toplayan Harry Potter yazarı Rowling, büyük olasılıkla özel bölümün bir parçası olmayacak.

Fantastik Canavarlar filmleri dahil olmak üzere Harry Potter serisini hangi sıra ile izleyeceğinizi merak ediyorsunuz, sizi buradaki içeriğimize alalım.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol