Harry Potter Yönetmeni, İlk Filmden Kesilen Sahnelerin Yayınlanmasını İstiyor

Harry Potter'ın yönetmeni Chris Columbus, serinin ilk film olan Harry Potter ve Felsefe Taşı'ndan kesilen 30 dakikalık görüntünün yayınlanmasını istiyor.

Sinema dünyasının ikonik serilerinden biri olan Harry Potter, bu yıl 20’inci yaş gününü kutluyor. The Wrap‘a verdiği röportajda konuşan yönetmen Chris Columbus, serinin ilk filmi Felsefe Taşı‘nın 3 saatlik orijinal versiyonunun vizyona girmesini istediğini söyledi.

Chicago’da ön gösteriminde ebeveynlerden filmin çok uzun olduğu yönünde eleştiri aldıklarını belirten Columbus, çocukların dikkat süresini düşünerek yarım saatlik bir kesinti yaptıklarını aktardı. Harry Potter ve Felsefe Taşı, 2 saat 32 dakikalık bir uzunluğa sahip. Kurgudan kesilen yarım saatlik bölümün içinde J.K Rowling’in kitaplarını okuyanların yakından tanıyacağı bir ‘poltergeist’ olan Peeves de var.

Harry Potter ve Felsefe Taşı, 20 Yıl Önce Bugün Vizyona Girdi

harry potter ve felsefe taşı

3 saatlik orijinal versiyonu beyaz perdede görmek istediğini söyleyen Columbus, “Peeves’i tekrar filme almalıyız!” dedi. İlk iki Harry Potter filmini yöneten Columbus, üçüncüsünde ise yapımcı koltuğunda oturdu. Ayrıca Evde Tek Başına, Mrs. Doubtfire ve Rent gibi filmleri de yönetti.

Wizarding World evrenine geri dönüşümüz, 8 Nisan 2022’de vizyona girecek olan Fantastik Canavarlar 3 ile olacak. Ayrıca şu anda HBO Max için geliştirilmekte olan bir Harry Potter dizisi de var. Harry Potter filmlerinin izleme sırası için buradaki içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol