Yeni Bir Brothers in Arms Oyunu Geliştirilme Aşamasında!

Gearbox Software CEO'su Randy Pitchford'un açıkladığı gibi, Brothers in Arms serisinden yeni bir oyun geliştirilme aşamasında. Ne yazık ki, proje tamamlanmaya yakın olana kadar bu konuda daha fazla bir şey öğrenemeyeceğiz.

Oyuncular ve geliştirme ekibi tarafından unutulan Brothers in Arms serisinin yeni bir oyunla geri dönmesi oldukça muhtemel. Insomniac Games CEO’su Ted Price ile konuşan Gearbox Software CEO’su Randy Pitchford’dan gelen haberler göre konuşuyoruz.

Tartışma, ilk olarak nisan ayında abonelerin kullanımına sunulan AIAS Game Maker’s Notebook Podcast‘inin bir parçası olarak gerçekleşti ancak, kayıt yalnızca iki gün önce YouTube‘da paylaşıldı. Dün AltChar, Pitchford’un Brothers in Arms serisinde yeni bir oyunun yaratılmasıyla ilgili sözlerini aldı. Aşağıdan izleyebilirsiniz, söz konusu bölümün 53:04’te başladığını belirtelim.

Brothers in Arms Geliştirme Aşamasında

Gearbox Software CEO’su Randy Pitchford: “Yeni bir Brothers in Arms üzerinde çalışıyoruz ama oyun hazır olana kadar hiçbir şey söylemeyeceğim.” dedi.

Bu sözler, herhangi bir geliştirici sözleşmesi imzalanmadan önce Sega ve 20th Century Fox tarafından duyurulduğu iddia edilen ve Pitchford tarafından alıntılanan Aliens: Colonial Marines‘in tarihi bağlamında konuşuldu. Gearbox’ın yöneticisi, stüdyonun diğer projesi Borderlands 3’ün betası hazır olana kadar neden duyurulmadığını açıklayarak, aklımızda zaten başka bir oyun vardı, demişti.

Yeni bir Brothers in Arms söylentileri birkaç yıldır internette dolaşıyordu. Serinin en son büyük bölümü olan Hell’s Highway 2008’de piyasaya sürülmüştü. Oldukça olumlu karşılanmasına rağmen beklenen satış başarısını elde edememişti. O zamanlar oyuncular İkinci Dünya Savaşı oyunlarından bıkmıştı ve oyun, BiA, Call of Duty ve Battlefield ile rekabet etmek zorunda kaldı.

Gearbox Software’in FPS serisinin bir TV uyarlamasının geliştirilme aşamasında olduğunu da belirtelim.

Brothers in Arms
Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol