Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xiaomi Pad 6 Serisi Snapdragon 8 Gen 1 Kullanacak!

Bu tablet serisinin amiral gemisi modeli olan Xiaomi Pad 6 Pro ve Pad 6 Pro 5G, Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ile güçlendirilecek.

Şirket, Xiaomi Pad 6 tabletlerini üç yıllık bir aradan sonra Ağustos ve Ekim 2022 arasında piyasaya sürecek. Sızıntılar, yeni tablet serisinin L81, L81A, L82 ve L83 kod adlı dört modele sahip olacağını ortaya koydu. Bunlar Pad 6, Pad 6 Pro, Pad 6 Pro 5G ve Redmi tablete karşılık gelecek.

Ayrıca üst seviye Xiaomi Pad 6 Pro ve Pad 6 Pro 5G’nin muhtemelen Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ile piyasaya sürüleceğini öğrendik. Ayrıca, bahsettiğimiz tabletler 144Hz yenileme hızına sahip 14 inç LTPO ekrana sahip olacak ve Samsung Galaxy Tab S8 Ultra ile benzer özelliklere sahip olacak. Yani tamamen yeni donanımlar kullanan çok güçlü tabletler ile karşı karşıyayız.

Xiaomi Pad 6 Teknik Özellikleri

Xiaomi Pad 6

Ayrıca yeni Pad 6 serisinin daha iyi ses kalitesi alacağını ve Dolby Atmos sertifikası alacağını öne sürüldü Ekranın Dolby Vision sertifikası alması da muhtemel. Ayrıca şirketin tabletleri için dış görünümü olan MIUI for Pad’in güncellenmiş bir sürümünü de göreceğiz. Yeni bir sızıntıya göre, bu serideki orta sınıf tabletlerden birinin de MediaTek Dimensity 8100 işlemci tarafından desteklenmesi muhtemel.

Xiaomi Pad 6 Pro ve Pad 6 Pro 5G, 9.000 mAh civarında batarya kapasitesine sahip olacak. Yeni Pad 6’nın ürün yelpazesinde 120W hızlı şarj desteği göreceğiz ve bu da onu piyasadaki en hızlı şarj eden tabletlerden biri yapacak. Xiaomi, bu yıl için çıkacak tablet serisinin kesin ayrıntılarını henüz sağlamadı. Pad 6 serisinin çıkış tarihi, fiyatlandırması ve küresel kullanılabilirlik ayrıntıları henüz ortaya çıkmadı.

Bununla birlikte, Xiaomi Pad 6’nın dahili testleri Avrupa’da başladı ve yakında o bölge için sertifikalandırılacak. Xiaomi, cihazı Ağustos ayının sonuna kadar piyasaya sürebilir. Daha önce de belirtildiği gibi, Xiaomi‘nin Xiaomi Pad 5 serisinin halefini piyasaya sürme planlarını henüz resmi olarak açıklamadığını belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.