Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xiaomi Redmi 11 Prime 5G Ortaya Çıktı

Redmi 11 Prime, geçen yıl tanıtılan Redmi 10 Prime'ın yerini alacak. Telefonun teknik özellikleri şimdiden herkesin beğenisini kazandı.

Xiaomi Redmi 11 Prime 5G yakında raflardaki yerini alacak. Akıllı telefon, Xiaomi‘nin telefonun yakında piyasaya sürüleceğini ima eden resmi web sitesinde geçtiğimiz günlerde tespit edildi.

Redmi 11 Prime, geçen yıl tanıtılan Redmi 10 Prime’ın yerini alacak. Redmi 10 Prime, uygun fiyata oldukça iyi bir telefondu ve birçok kullanıcının beğenisini kazanmayı başarmıştı. Yeniz cihaz tasarım ve teknik özellikleri iyileştirecek ancak en önemlisi, bütçe dostu akıllı telefon, bu fiyat noktasında hala nadir bulunan 5G desteği ile gelecek.

Redmi 11 Prime 5G Teknik Özellikleri

Redmi 11 Prime 5G

Şirket henüz Redmi 11 Prime 5G hakkında hiçbir şey açıklamamış olsa da, raporlar bu yılın sonuna kadar resmiyet kazanacağını gösterdi. Cihazın önce küresel pazarda resmiyet kazanmasını ve ardından Türkiye için de satışa sunulmasını bekliyoruz. Şimdilik Redmi 11 Prime’ın teknik özelliklerinin hiçbiri sızdırılmadı ancak akıllı telefonun önceki modelin yükseltilmiş bir versiyonu olduğunu biliyoruz.

Redmi 10 Prime, 2.400 X 1.080 piksel çözünürlüğe, üstte Corning Gorilla Glass 3 korumasına ve 90Hz yenileme hızına sahip 6,5 inç FHD+ LCD ekranla birlikte çıkış yapmıştı. Yazılım cephesinde, kutudan çıktığı haliyle Android 11 tabanlı MIUI 12.5 özel dış görünümünde çalışıyordu. Muhtemelen Redmi 11 Prime’da hemen hemen bu özelliklerle gelecek.

Redmi 11 Prime 5G’de muhtemelen çözünürlük korunurken panel kalitesi artırılacak. Gorilla Glass koruması yükselirken, cihazın ekranının LCD’den AMOLED’e taşınması da mümkün ancak bunun yerine fiyattan kısarak paneli LCD olarak tercih edip işlemci yükseltmesine gitmeleri de mümkün. Daha fazla bilgi için bizleri takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.