Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xiaomi Mini PC ile Tanışın: RAM ve SSD Yok!

Xiaomi, parçalarını dileğiniz gibi özelleştirebileceğiniz cep bilgisayarı Barebone'u tanıttı.

Xiaomi Mini PC modeli Barebone tanıtıldı. Şirket, Xiaomi 13 serisi akıllı telefonlarını, Buds 4 kulaklık serisini ve bir dizi başka ürününü piyasaya sürdüğü, merakla beklenen lansman etkinliğini gerçekleştirdi.

Buna etkinliğe yeni Xiaomi Mini PC de dahildi. Bugün şirket, bu modelin bir Barebone varyantını da piyasaya sürdü, o yüzden yeni minik bilgisayarın neler yapabildiğini ve özelliklerinin neler olduğunu inceliyoruz.

Xiaomi Mini PC: Barebone Özellikleri

Xiaomi Mini PC

Adından da anlaşılacağı gibi, Mini PC (Barebone) modeli bir dizi önemli özellik olmadan gelecek. Farkında olmayanlar için tam teşekküllü model, Intel Iris Xe Graphic destekli Intel Core i5-1240P işlemciye sahip olacak.

Bu işlemci, 16 GB DDR4 RAM ve 512 GB PCIe 4.0 NVMe SSD ile eşleştirilecek. Ayrıca kutudan çıktığı haliyle Windows 11 Home Chinese Edition işletim sisteminde çalışacak ancak, Barebone versiyonunda bu özelliklerden birkaçı eksik olacak. Bu özelliklerden bazıları arasında bellek modülleri (RAM), depolama modülleri (SSD) ve hatta önceden yüklenmiş bir işletim sistemi olmayacak.

Xiaomi Mini PC Barebone modeli aynı zamanda daha uygun bir fiyat etiketi ile gelecek. Orijinal versiyon, Çin’de 530 dolardan piyasaya sürüldü ancak bu varyant yalnızca 400 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Bu cep bilgisayarını sipariş ederken bu parçalar çıkarılabilirken, potansiyel alıcılar bu üç parçadan hangilerine ihtiyaç duyacaklarını seçebilecek ve bu da kullanıcılara daha fazla seçenek sunacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.