Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xiaomi 13 Pro’nun Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi 13 Pro, Samsung'un E6 2K LTPO ekranı, Snapdragon 8 Gen 2 ve üç adet 50MP kamera ile piyasaya sürülecek.

Xiaomi 13 Pro özelliklerinin tümü ortaya çıktı. Şirket, Qualcomm’un Hawaii’deki yıllık Snapdragon Zirvesi’nde en son amiral gemisi işlemcisini duyurmasından kısa bir süre sonra Çin’deki en son amiral gemisi akıllı telefon serisini yavaş yavaş tanıtmaya başladı.

Qualcomm, bu yılki Snapdragon Zirvesi’ne her zamankinden daha erken ev sahipliği yapacağını onayladığı için, Xiaomi‘nin Xiaomi 13 serisini önümüzdeki ayın sonuna doğru veya Aralık ayının başlarında duyurmasını bekliyoruz. Şirket, cihazın tam donanımıyla ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşmamış olsa da, yeni bir sızıntı ile Xiaomi 13 Pro’nun donanım özelliklerini öğrendik.

Xiaomi 13 Pro Teknik Özellikleri

Xiaomi 13 Pro

Yogesh Brar’a göre Xiaomi 13 Pro, Qualcomm’un 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB depolama ile eşleştirilen ve henüz duyurulmamış Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olacak. Cihaz, 6.7 inç Samsung E6 2K LTPO ekrana, 120W hızlı şarj destekli 4.800mAh bataryaya ve Xiaomi’nin Surge C2 ve P2 yongaları ile piyasaya sürülecek.

Sızıntı ayrıca, Xiaomi 13 Pro’nun arkasında 50 MP Sony IMX989 ana kamera, 50 MP ultra geniş açılı çekim sensörü ve 50 MP telefoto sensöründen oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını da ortaya çıkarttı. Bu durumda yeni cihaz, Xiaomi’nin 1 inçlik kamera sensörüne sahip ikinci akıllı telefonu olacak.

Öz çekim kısmına gelirsek, Xiaomi 13 Pro’nun ön tarafında 32 MP kamera olacağı bildirildi. Xiaomi’nin son amiral gemileri gibi, son cihaz da şirketin Leica ile ortaklığından faydalanacak ve Leica’dan ilham alan renk profilleri sunacak.

Yazılım cephesinde ise cihaz muhtemelen kutudan Android 13 tabanlı MIUI 14 çalıştıracak. Yazılım sürümü büyük olasılıkla Android 13 çalıştıran diğer cihazlarda bulamayacağınız bir dizi yeni özellik sunacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.