Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xiaomi, Duyguları Algılayan İnsansı Robotunu Tanıttı

Xiaomi, CyberOne adında; duyguları algılayabilen ve hızlı tepkiler veren robotunu duyurdu. Şirket, robot teknolojisinin ileride bazı cihazlarına geleceğini açıkladı.

Teknoloji şirketi Xiaomi, CyberOne adını verdikleri insansı robotu duyurdu. İnsan duygularını algılayabilen robot, dünyanın 3 boyutlu görsel restorasyonlarını oluşturabiliyor ve komik bir şekilde yürüyebiliyor. Perşembe günü bir basın açıklaması yapan şirket, CyberDog adlı bir robotları olduğu için mevcut robotun devamı olacak bir seri üretmek istemiş.

CyberOne, Xiaomi‘nin diğer robotuna göre oldukça farklı. İnsansı robot, 177 cm boyunda ve 52 kg ağırlığında ayrıca 168 cm kol açıklığına sahip. Şirket; “CyberOne, 21 dereceye kadar hareket özgürlüğüne sahip ve her hareketi için 0,5 ms’lik gerçek zamanlı tepki hızı veriyor. Yani insan hareketlerini tam olarak simüle edebiliyor.” dedi. Bir tanıtım videosunda, robotun hareketlerini ve ağırlık kaldırabildiğini görebiliyoruz.

Xiaomi CyberOne 45 İnsan Duygusunu Tanıyor

Xiaomi

Xiaomi, CyberOne’ın 3D alanı algılayabildiğini ve insanların jestleri ile ifadelerini tanıyabileceğini söylüyor. Yapay zeka destekli bir anlambilim tanıma motoruna ve bir sesli duygu tanımlama motoruna sahip olan robot, duyguları sezebiliyor. Toplam 85 tür çevresel sesi ve 45 insan duygusunu sınıflandırabiliyor. Şirket, robotun insanlar üzgünken onlara destek olabileceğini de belirtti.

Şirketin CyberOne ile ne yapmayı planladığı tam olarak belli değil ancak geliştiriciler robotiğin üretimin tacı olduğunu söyledi. Devamında, tüm bu teknolojiyi tek bir ünitede bir araya getirmenin ne kadar karmaşık olduğunu açıkladı. Ardından da CyberOne’a uygulanan teknolojinin gelecekte diğer Xiaomi ürünlerine de geleceğini söyledi.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.