Etkileyici Özelliklere Sahip Olan Xiaomi Akıllı Gözlük Tanıtıldı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, merakla beklenen akıllı gözlüğünü resmen tanıttı. Yalnızca 51 gram ağırlığındaki akıllı gözlük ile mesaj ve bildirimler görüntülenebiliyor.

Akıllı telefonları kadar giyilebilir cihazlarıyla da dikkat çeken Xiaomi, akıllı gözlüğünü tanıttı. MicroLED teknolojisi sayesinde görüntüleme sistemini ve sensörleri, ince ve sıradan bir gözlük tasarımında birleştiren Xiaomi Akıllı Gözlük, fotoğraf çekebiliyor ve metinleri diğer dillerden çevirebiliyor.

Yalnızca 51 gram ağırlığındaki akıllı gözlükle kullanıcılar, mesaj ve bildirimleri görüntüleyebiliyor. Xiaomi Akıllı Gözlük, doğrudan güneş ışığında dahi göze ulaşmadan önce karmaşık optik yapılardan yeterli ışığın geçmesine olanak tanımak için 2 milyon nitlik bir tepe parlaklığına ulaşabilen ultra verimli bir monokrom ekrana sahip.

Xiaomi Akıllı Gözlük ile Fotoğraf Çekilebiliyor

Xiaomi Akıllı Gözlük

İç lensin üzerine kazınmış ızgara yapısı, ışığın benzersiz bir şekilde kırılmasına ve güvenli bir şekilde insan gözüne yönlendirilmesine olanak tanıyor. Kırılma süreci, ışığın sayısız kez yayılmasını, insan gözünün tam bir görüntü görmesini ve giyerken kullanılabilirliği büyük ölçüde artırmayı içeriyor.

Xiaomi Akıllı Gözlük, bildirim, arama görüntüleme gibi özelliklere ek olarak navigasyon, fotoğraf çekme ve görüntülerdeki farklı dillerdeki metinleri çevirme gibi işlevleri bağımsız olarak yerine getirebiliyor. Cihaz, kullanıcıları rahatsız etmemek için akıllı ev alarmları, ofis uygulamalarından gelen acil bilgiler ve önemli kişilerden gelen mesajlar gibi en önemli mesajları seçiyor ve gösteriyor.

Ürün, Birçok Donanıma Sahip Olmasına Rağmen Sadece 51 Gram Ağırlığında

Xiaomi akıllı gözlük 1

Gözlüğün ön tarafında yer alan kamera ile fotoğraf çekebilir ve çekilen fotoğrafın üzerindeki yabancı dildeki metinlerin kendi dilinizdeki çevirisini görebilirsiniz. Ürün seyahat eden kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Fotoğraf veya video çekilirken kameranın kullanıldığını göstermek için gösterge ışığı yanıyor.

Dört çekirdekli ARM işlemci, pil, dokunmatik yüzey, Wi-Fi/Bluetooth modülleri, Android işletim sistemi ve daha fazlasıyla donatılan Xiaomi Akıllı Gözlük, tüm bu özelliklere rağmen yalnızca 51 gram ağırlığında. Ürün, bu gelişmiş özellikler sayesinde geleneksel gözlük boyutlarına yaklaşıyor ve mevcut diğer akıllı gözlüklerden çok daha fazla işlevsellik sunuyor. Xiaomi hakkında daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol