Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi, 200 MP Kamera ile Gelecek

Samsung 200 MP değerinde ISOCELL HP1 isimli sensörünü ilk olarak Xiaomi 12 serisi telefonlarda görmemiz mümkün.

Samsung kısa süre önce akıllı telefonlar için ilk 200 MP görüntü sensörü olan ISOCELL HP1’i tanıttı. Sensör 0,64μm boyutlu piksellerle donatılmış ve küçük bir pakette ultra yüksek çözünürlük sunarak düşük ışık performansında büyük iyileştirmeler vaat eden bir sensör.

ISOCELL HP1, ChameleonCell adı verilen ve sensörün aydınlatma durumuna bağlı olarak anında ikiye iki, dörte dört veya tam piksel düzeni arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan yeni bir piksel gruplama teknolojisiyle birlikte gelecek. Şimdiye kadar Samsung, yeni sensörü akıllı telefonlarda ne zaman görmeyi bekleyebileceğimiz konusunda herhangi bir ayrıntı paylaşmadı ancak yeni bir sızıntı, yaklaşan bir Xiaomi amiral gemisinde görünebileceğini gösterdi.

Xiaomi 12

Xiaomi 12 Serisinde Kameralar Ön Planda

Weibo’daki dikkat çeken Digital Chat Station‘a göre, şirketin bir sonraki amiral gemisi 200 MP ana kamera ve 50 MP ultra geniş açılı sensör ile donatılacak. Sızıntı, cihazın adını belirtmese de, muhtemelen yakında çıkacak olan Xiaomi 12 serisinin bir parçası olacak.

Ek olarak sızıntı, şirketin orta sınıf ve uygun fiyatlı amiral gemileri için 108 MP ve 64 MP sensörleri kullanmaya devam edeceğini de ortaya koydu. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde akıllı telefon üreticisinin, Xiaomi 12 Ultra’da 200 MP’lik bir birincil sensör hazırladığı hakkında çok sayıda rapor görmüştük ancak Notebookcheck, 200 MP sensörün Pro veya Ultra modelleri yerine standart Xiaomi 12’de bulunacağını öne sürdü.

Ayrıca Notebookcheck, Xiaomi’nin amiral gemisi serisindeki vanilya modelleri için tipik olarak yeni, yüksek çözünürlüklü sensörler ayırdığını iddia etti. Örneğin, Mi 10 ve Mi 11’in her ikisi de 108 MP sensörlere sahipken, Mi 10 Ultra ve Mi 11 Ultra sırasıyla 48 MP ve 50 MP sensörleri kullanıyordu. Bu iddiayı desteklemek için yayın, şirketin üç amiral gemisi üzerinde çalıştığını ve giriş seviyesi modelin 200 MP sensör kullanacağını açıkça belirten Digital Chat Station’dan farklı bir iddia ortaya attı.

Şu anda, bu iddiayı destekleyecek herhangi bir kanıt görmedik ancak şirketin yeni telefon serisinin lansmanına kadar geçen aylarda daha fazlasını öğrenmeyi umuyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol