Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox, Game Pass Ultimate Aile Planını Test Ediyor

Xbox Game Pass Ultimate aboneleri için yepyeni bir aile planı yolda olabilir. Kolombiya ve İrlanda'da test edilen bu yeni seçenekle birlikte, aboneliği 4 kişiyle paylaşabileceksiniz.

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate aboneleri için yeni bir aile planı seçeneğini test etmeye başladı. Henüz tüm dünyada test edilmese bile Kolombiya ve İrlanda’daki Xbox üyeleri, aboneliklerine en fazla dört kişi ekleyebilir. Aboneliğinize dört kişiye kadar ekleme yaparak tüm Xbox Game Pass Ultimate oyunlarına, arkadaşlarınız ve ailenizle erişilebilirsiniz.

Xbox Wire blogunda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, test aşaması için akılda tutulması gereken birkaç nokta var. Mevcut durumdaki Xbox Game Pass Ultimate üyeleri, abonelik sürelerini eski üyeliğin parasal değerine göre aile planına dönüştürebilir. Bir aylık üyelik, grup planının 18 gün olmasına neden oluyor. Bu rakamlardan yola çıkarak, aile planı için ayda 25 dolar önerilebilir.

Game Pass Ultimate Aile Planı 2 Ülkede Test Ediliyor

Game Pass Ultimate

Normal üyeliğin aile planına dönüşmesi nihaidir ve kullanıcıların önceki üyeliğe geri dönmeden önce yeni üyeliklerinin süresinin dolmasını beklemesi gerekir. Bununla birlikte Game Pass grubunun geri kalanı, dönüştürme işlemini yapamaz. Bir gruba katılmadan önce üye, mevcut aboneliğini iptal edebilir veya süresinin dolmasını bekleyebilir. Kişinin Microsoft hesabı yoksa, davet edilen arkadaşların ve ailenin yeni bir Microsoft hesabı oluşturması gerekir.

Bu yenilik test aşamasında olduğu için bir şeyler değişebilir, tek temennimiz bunun giderek yayılması. Arkadaşlarla ve aileyle abonelik ücretini bölüşmek oldukça ekonomik olacaktır. Ancak Microsoft, dünya çapında herhangi bir paylaşımdan söz etmedi. Bu yüzden planın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.