Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Ekim Ayında Çıktığı Gün Xbox Game Pass’e Eklenecek Oyunlar

Xbox Game Pass, ekim ayında birbirinden iddialı oyunların lansmanına sahne olacak. Önümüzdeki ay çıktığı gibi abonelik servisine eklenecek oyunları sizler için listeledik.

Xbox Game Pass ekim ayı oyunları henüz belli olmasa da, abonelik servisini oldukça hareketli bir ayın beklediğini söyleyebiliriz. Bethesda’nın yeni RPG’si Starfield‘ı ilk günden Game Pass kataloğuna ekleyerek üyelerini mutlu eden Microsoft, ekim ayında yapacağı yeni eklemelerle kesenin ağzını bir hayli açacak.

Peki, önümüzdeki ay çıktıkları gibi abonelik servisine dahil edilecek olan 2023 oyunları neler? Liste, bu yılın en çok beklenen oyunlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Örneğin; uzun yıllar sonra Forza serisindeki en yeni yarış oyunu olan Forza Motorsport, çıkış yapacağı 10 Ekim’de Game Pass’e eklenecek.

Aynı şekilde Paradox Interactive tarafından yayımlanan kapsamlı şehir kurma simülatörü Cities Skylines 2, birinci şahıs nişancı türündeki Warhammer 40,000 Darktide ve sıra tabanlı strateji Lamplighter’s League de, çıktığı gün Game Pass üyeleriyle buluşacak.

Xbox Game Pass Ekim 2023 Oyunları

Çıktıkları gün abonelere sunulacak olan Xbox Game Pass ekim ayı oyunları şöyle:

 • The Lamplighter’s League – 3 Ekim (Konsol, PC)
 • Warhammer 40,000 Darktide – 4 Ekim (Konsol, Xbox Series X|S)
 • Forza Motorsport – 10 Ekim (Konsol, PC, Bulut)
 • Cities Skylines 2 – 24 Ekim (Konsol, PC, Bulut)
 • Mineko’s Night Market – 26 Ekim (Konsol, PC)
 • Headbangers Rhythm Royale – 31 Ekim (Konsol)
 • Jusant – 31 Ekim (Konsol, PC Bulut)

The Lamplighter’s League – 3 Ekim

game pass ekim 2023

Battletech’in yaratıcıları tarafından geliştirilen The Lamplighter’s League, çeşitli yeteneklere ve hikayelere sahip karakterlerde oluşan benzersiz bir ekip oluşturmanızı sağlıyor. Yayıncılığını Paradox’un üstlendiği sıra tabanlı taktiksel strateji oyunu, 1930’larda geçen, alternatif ve yepyeni bir dünya sunuyor.

Her görev, ekibinize yeni kaynaklar kazandırıyor ve becerilerini geliştiriyor. Böylece karakterlerinize gelişmiş beceriler, teçhizatlar ve iyileştirmeler ekleyebiliyorsunuz. Steam‘deki satış fiyatı 425 TL olan The Lamplighter’s League, 3 Ekim’de Game Pass‘e geliyor.

Warhammer 40,000 Darktide – 4 Ekim

game pass ekim oyunları

Xbox Game Pass ekim ayı listesinde yer alan Darktide nihayet önümüzdeki ay konsollara çıkıyor. Xbox Series X / S’teki Game Pass üyelerine 4 Ekim‘de sunulacak olan birinci şahıs nişancı oyunu, PC’de gördüğümüz tüm güncellemeleri ve iyileştirmeleri de beraberinde getirecek.

Tertium kovan şehrinde geçen 4 kişilik ortak görevli bir aksiyon oyunu, Warhammer 40,000 evrenindeki düşman ordularına karşı arkadaşlarınızla birlikte savaşmanızı sağlıyor.

Forza Motorsport – 10 Ekim

forza motorsport game pass

Seride altı yılın ardından çıkacak ilk oyun olan Forza Motorsport, ikonik yarış evrenini yeniden başlatıyor. Eski ve yeni çeşitli pistler, arabalar, modlar ve daha fazlası, oyuncuların beğenisine sunulacak. Ayrıca lansman sonrası yol haritasında birçok yeni içeriğin de yayımlanması hedefleniyor.

Çok oyunculu modda arkadaşlarınızla birlikte yarışabilir, son teknoloji yapay zeka ve gelişmiş fizik ile 500’den fazla araba ile dünyaca ünlü pistlerde direksiyon başına geçebilirsiniz. Oyun, 10 Ekim‘de çıktığında Game Pass üzerinden ücretsiz erişilebilir olacak.

Cities Skylines 2 – 24 Ekim

Cities Skylines 2 xbox game pass

Merakla beklenen Cities Skylines 2, Xbox Game Pass ekim ayı oyunları arasında yer alıyor. Hem konsol hem de bilgisayar aracılığıyla abonelik servisine eklenecek olan şehir kurma oyunu, yepyeni mekanikler, dokular ve geliştirmeler ile geliyor. Sıfırdan bir şehir kurabilir ve bu şehri yalnızca sizin hayal edebileceğiniz, gelişen bir metropole dönüştürebilirsiniz. Şehrinizin nasıl büyüyeceği sizin ellerinde ancak stratejik ilerlemeniz gerekiyor.

Alacağınız her karar bir şeyleri etkiliyor. Ekonomiyi desteklemek için ticareti kullanırken şehrinizdeki endüstrilere enerji sağlamaktan, yerleşim bölgelerini şehir merkezinin canlılığına zarar vermeden planlamaya, şehrin bütçesini dengede tutarken vatandaşların ihtiyaçlarını ve isteklerini nasıl karşılamaya kadar birçok şeyi düşünmeniz lazım.

Jusant – 31 Ekim

xbox game pass ekim 2023

Paris merkezli stüdyo Don’t Nod tarafından geliştirilen heyecan verici bir solo macera olan Justant, devasa bir dağı en alttan itibaren adım adım tırmanarak keşfedeceksiniz. Tırmanma becerilerinizde ustalaşırken küçük bulmacaların üstesinden gelecek ve nefes kesen ortamları keşfedeceksiniz.

Şu anda kesin olarak bilinen Xbox Game Pass Ekim 2023 oyunları bu şekilde. Yukarıdaki yapımların tamamı, ilk günden abonelik servisine eklenecek. Microsoft, yakın bir zaman önce Xbox Game Pass’in Türkiye’deki abonelik ücretlerine zam yapmıştı. Bilgisayar ve konsol üyeliği 29,99 TL’den 79,99 TL’ye yükselirken, eskiden 44,99 TL olan Ultimate fiyatı ise 120,99 TL olarak güncellenmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.