Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Game Pass Abone Sayısı Büyümeye Devam Ediyor

Microsoft'un dört yıldan biraz daha uzun bir süre önce piyasaya sürdüğü abonelik servisi Xbox Game Pass, dünya genelinde 30 milyon aboneye ulaştı.

PS Plus oyunlarına iddialı bir rakip olmayı sürdüren Xbox Game Pass kütüphanesi, her geçen ay büyüyor. Son olarak, 360 TL değerindeki Marvel’s Avengers‘ı ücretsiz bir şekilde abonelerine sunan platform, kısa sürede oyun endüstrisindeki en etkili hizmetlerden biri haline geldi. Nitekim istikrarlı bir şekilde büyüyen Game Pass abone sayısı da bunu kanıtlıyor.

Dört yıldan biraz daha uzun bir süre önce piyasaya sürülen Game Pass, oyunculara düşük maliyetle yüzlerce oyun sunuyor. Bünyesindeki indie yapımlarla geliştiricilere de destek olan servis, video oyun ekosistemi için son derece faydalı bir pozisyonda bulunuyor.

Game Pass Abone Sayısı 30 Milyonu Geride Bıraktı

Game Pass abone sayısı

The Wrap ile bir sohbet gerçekleştiren Xbox patronu Phil Spencer ve Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, Games Pass abone sayısının dünya genelinde 30 milyonu geçtiğini aktardı. Bu yılın başlarında, Windows Central‘dan Jez Cordon tarafından Xbox Game Pass’in 23 milyon abonesi olduğu bildirilmişti. Bu, Xbox’ın en büyük üçüncü taraf oyunlarından MLB The Show 21 ve Outriders‘ı hizmete eklemesinden sonraydı.

Yakın bir zaman önce, Microsoft’un Xbox Live Gold’u Xbox Game Pass’e katabileceği iddia edilmişti. GamesBeat’ten Jeff Grubb, bunun olması halinde platformun 40 – 50 milyon abone olabileceğini söylemişti. Görünüşe göre Xbox bu rakamlardan çok da uzakta değil.

Xbox Game Pass oyunları

Xbox Game Pass oyunları ve abone sayısı, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor ve muhtelemen bu yıl Halo Infinite ve Forza Horizon 5‘in piyasaya sürülmesiyle ivmesini daha da artıracaktır. Ayrıca Starfield dahil olmak üzere gelecekteki tüm Bethesda oyunları da ilk gün Xbox Game Pass’te piyasaya sürülecek. Daha önce söylediğim gibi Marvel’s Avengers da 30 Eylül yani bugün itibarıyla kütüphaneye adımını atmış bulunuyor.

Dilerseniz, sizler için hazırladığımız en iyi Xbox Game Pass oyunları listemize buradan göz atabilirsiniz. Game Pass abone sayısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.