Starfield PS5’e Gelecek Mi? Bethesda Son Noktayı Koydu

Bethesda tarafından geliştirilen aksiyon rol yapma oyunu Starfield için PlayStation 5 kapısı resmen kapanmış görünüyor.

Starfield, The Elder Scrolls V: Skyrim ve Fallout 4’ün yaratıcıları Bethesda Game Studios’un 25 yıl aradan sonraki ilk yeni evreni olacak. İlk kez E3 2021’de gösterilen bilim kurgu temalı RPG oyunu, muazzam bir uzay yolculuğu deneyimi vadediyor.

Bethesda, id Software ve Arkane gibi stüdyoları bünyesinde barındıran ZeniMax Media, 21 Eylül 2020 tarihinde Microsoft tarafından toplamda 7.5 milyar dolara satın alınmıştı. Anlaşmanın ardından ZeniMax’in yan kuruluşları ve stüdyo tarafından geliştirilmiş ve yayımlanmış tüm oyunların fikri mülkiyeti de Microsoft’a geçmiş oldu.

Starfield, ‘Xbox Özel Oyunu’ Olarak Piyasaya Çıkacak

Starfield PS5

Bu durum, ZeniMax çatısı altındaki stüdyolar tarafından geliştirilen çoğu oyunun Xbox’a özel olacağı anlamına geliyor. Nitekim Starfield de bunlardan biri, ancak Bethesda küresel pazarlama başkan yardımcısı Pete Hines’ın verdiği bir demeç, oyunun PS5’e de çıkabileceği yönünde söylentilere yol açtı.

Microsoft’un Bethesda’yı satın alması hakkında konuşan Hines, “PlayStation’da oynayamayacağınız bazı Bethesda oyunları olacak. Starfield’ın Xbox’a özel olarak duyuruldu. PlayStation’da asla oynayamayacağınızı söyleyecek kadar ileri gider miyim bilmiyorum. Ama yine de şu anda bunun cevabını bilmiyorum” demişti.

Oyun, Xbox Game Pass Abonelerine Ücretsiz Sunulacak

Starfield Xbox özel oyunu

Bu açıklama, Starfield’ın er ya da geç PlayStation 5’e de geleceği şeklinde yorumlara neden oldu. Bunun üzerine Twitter’dan bir paylaşımda bulunan Xbox’ın pazarlama genel müdürü Aaron Greenberg, oyunun hala Xbox’a özel olduğunu ve statüsünün değişmeyeceğini söyledi.

Xbox Series X / S ve PC için 11 Kasım 2022 tarihinde piyasaya sürülecek olan oyun, çıktığı ilk gün Game Pass abonelerine ücretsiz bir şekilde sunulacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol