World War Z’nin Geliştiricisi Valve’in Efsane Oyunu Half-Life 2’yi Geliştirmek İstedi!

Saber Interactive, Half-Life 2'yi geliştirmek istiyor.

16 Nisan’da lansmana çıkan World War Z kısa sürede 1 milyon kopya satışı gerçekleştirerek geliştiricisi olan Saber Interactive’in kasasını parayla doldurmuştu. Geliştirici ekip bugün gelen bilgiler ile Valve’in efsanevi oyununu yeniden geliştirmeye talip olmuş.

World War Z’nin Geliştiricisi Valve’in Efsane Oyunu Half Life 2’yi Geliştirmek İstedi 2

World War Z’yi konsol ve bilgisayar platformu için 16 Nisan 2019’da piyasaya süren Saber Interactive yeni projler için girişimlerde bulunmaya da başlamış. Altchar’ın yapmış olduğu haber ile edindiğimiz bilgilere göre Saber Interactive, Valve’in başarılı oyunu olan Half-Life 2’yi yeniden geliştirmek istemiş. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Saber Interactive, Days Gone’ın çok oyunculu modunu da geliştirmeyi teklif etmişti.

Yapılan habere göre geliştirici ekip, Half-Life 2’nin remake sürümünü yapmayı teklif etmiş. Ancak Valve, Saber Interactive’den gelen bu teklifi reddetmiş. Saber Interactive CEO’su ve kurucu ortağı Matthew Kirch, GameWatcher’a verdiği ropörtajda Half-Life 2’yi geliştirmek için Valve’e ulaştığını belirterek herhangi bir gelir istemediklerini de iletmiş. Herhangi bir gelir istemeden sırf oyunu çok sevdiği ve yapmak istediği için Valve’e böyle bir teklif götüren Kirch merakla yanıtı bekliyormuş.

Konuyla ilgili kısa süre sonra Gabe Newel nazik bir şekilde bu teklifi kabul etmemiş ve remake sürüm hayallerini yok etmiş.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol