Windows 11, Gereksinimleri Karşılamayan Bilgisayarlara Kurulabilecek

Windows 11 hayatımıza girmek üzere. Microsoft'un en yeni işletim sistemi, başlangıçta beklenenden daha zayıf bilgisayarlara kurulabilecek.

Donanım gereksinimlerindeki en son değişiklik, Windows 11’i daha fazla kişisel bilgisayara yüklenebilir hale getirecek. Kullanıcılara, uyumlu olmayan donanımlarda bile ortamdan sistemi kurma seçeneği verilecek. Kilitleme yerine, ekranda yalnızca Windows 11 ile ilgili olası sorunlar hakkında bir mesaj gösterilecek ancak uyarı hiçbir hizmeti veya özelliği devre dışı bırakmayacak. Böyle bir bilgisayar sadece güncellemelerden mahrum bırakılacak.

Windows 11

Windows 11 Uyumsuz Cihazlarda Birçok Hata

Microsoft ilginç bir istatistik ortaya çıkardı. Windows Insider blogunda okuyabildiğimiz gibi, W11’in minimum gereksinimlerini karşılamayan cihazlar, uyumlu bileşenlere sahip bilgisayarlara göre yüzde 52 daha fazla çökme ve mavi ekran yaşadı. Dahası, bu tür donanımlarda uygulama daha sık çöktü. Yeni işletim sistemini sorunsuz kullanmak istiyorsanız, minimum gereksinimleri karşılayan bir bilgisayara yüklemenizi öneririz.

Hatırlayacağınız gibi Windows 11, en az 1 GHz saat hızına sahip 64 bit işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB sabit disk alanı gerektiren bir işlemci. En son mutlak minimum uyumluluk listesine eklenen Intel Core veya 7. nesil Xeon yongaları oldu.

Ne yazık ki bu noktada, performans açısından Intel muadillerinden daha düşük olmayan 1. nesil rekabetçi AMD Ryzen yongalarına katılıp katılmayacakları ve ne zaman katılacakları bilinmiyor. Bununla birlikte, Microsoft, bunları değiştirmenin imkansızlığı konusundaki ilk sözlerine rağmen, yeni işletim sisteminin minimum gereksinimlerini bir kez daha değiştirmeye karar verecektir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol