Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Windows 11 Otomatik HDR ve VRR Desteği Yayınlandı

Windows 11, pencereli oyunlarda Otomatik HDR, VRR desteği ekledi. Ayrıca yeni bir HDR kalibrasyon uygulaması da yayınlandı.

Windows 11 2022 güncellemesi bugün piyasaya çıkacak ve çoğu PC için çoğunlukla sahne arkası güncellemesi olsa da, oyuncuların dört gözle bekleyecekleri birkaç yeni özellik mevcut ve biz de bu içeriğimizde tamamen onlara odaklanacağız.

İlk olarak Microsoft, Otomatik HDR, VRR (değişken yenileme hızları) ve pencereli oyunlar için daha iyi gecikme için destek ekledi. Önceden, bunlar yalnızca tam ekran modunda kullanabileceğiniz özelliklerdi. Değişiklik, yayıncılar ve Halo Infinite günlüklerini temizlerken çoklu görev yapmak isteyen herkes için bir nimet olacak.

Windows 11 HDR Kalibrasyon Aracı Yayınlandı

Windows 11

HDR’den bahsetmişken, gelişmiş bir HDR kalibrasyon aracıyla artık monitörünüzün ayarlarını daha kolay değiştirebilirsiniz. Otomatik HDR ayrıca daha fazla oyuna destek verecek; bu, eski oyunları yeni bir kalitede görmek istiyorsanız harika bir haber olmalı.

Bunun yanı sıra nispeten daha az önemli olan bir güncelleme ise Xbox Oyun Çubuğu, en son oynadığınız oyunları ve başlatıcıları gösterecek yeni bir Windows Denetleyici Çubuğu‘na dönüştürüldü. Buna, bir Xbox denetleyicisindeki (veya üçüncü taraf eşdeğeri) Xbox düğmesine basarak erişebilirsiniz.

Bunların hiçbiri çığır açan değişiklikler olmasa da, hepsi Windows 11’i PC oyuncuları için daha iyi bir ortam haline getirmeye yönelik. Eninde sonunda Microsoft Store’dan oyun yüklemek için daha esnek bir yol bulabileceğimizi de umuyoruz.

Son olarak Windows 11 güncellemesini yüklemek için Ayarlar uygulamanızda Windows Update‘e gidin ve bilgisayarınızın yükseltme için uygun olup olmadığına bakın. Her zamanki gibi Microsoft, “ölçülen ve aşamalı” bir yaklaşım benimsediğini söyledi. Yani güncellemeyi almanız biraz zaman alabilir ancak birkaç gün içerisinde herkes için yayınlanmış olmalı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.