Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Windows 11 Pro Fiyatı Açıklandı! (Dikkat Uçuk Tehlikesi)

Ne kadar olacağı merak edilen Windows 11 Pro Türkiye fiyatı resmi olarak açıkladı. Çalışma dünyası için tasarlanan özel sürüm, ülkemizde 3.899 TL'ye satılacak.

Microsoft Windows ailesinin çıkan son çıkan sürümü olan Windows 11, ilk olarak geçtiğimiz yılın ekim ayında piyasaya sürülmüştü. Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılayan Windows 10 cihazları için ücretsiz bir yükseltme olarak sunulan işletim sistemi, Pro ve Home olmak üzere iki farklı versiyondan oluşuyor.

Yeni bir Windows 11 lisansı satın almak için ödemeniz gereken minimum tutar 2.699 TL olarak açıklanmıştı. Peki, Windows 11 Pro fiyatı ne kadar? Microsoft, bugün itibarıyla profesyonel sürümün Türkiye fiyatını da duyurdu. Buna göre, Home’a kıyasla daha gelişmiş özelliklere sahip olan Pro versiyonu için 3.899 TL‘yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Windows 11 Pro Fiyatı 3.899 TL!

windows 11 pro fiyat

Windows 11 Pro, esas itibarıyla işletmeler için tasarlanan bir işletim sistemi. Cihazın kaybolmasına veya çalınmasına karşı BitLocker şifrelemesi, Windows Bilgi Koruması (WIP), Mobil cihaz yönetimi, Azure Active Directory desteği ve çok daha fazlası profesyonel sürümde bulunuyor. Öte yandan sisteminiz, ücretsiz yükseltme sunulduğunda Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılayamadıysa, bu versiyonu da indiremezsiniz.

Windows 11 Pro fiyatının ülkemizde bu denli yüksek olmasının ana sebebi elbette dolar kurunun yüksek olması. Türkiye fiyatı olan 3.899 TL, güncel kur ile 217 dolara tekabül ediyor. ABD’deki kullanıcılar Pro için yeni bir Windows 11 lisansı satın almak istediklerinde 199 dolar ödüyor. Home sürümünün fiyatı ise 139 dolar. Türkiye fiyatlandırması açısından baktığımızda ise bu rakam 150 dolara denk geliyor.

Peki, siz Windows 11 Pro lisans fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Windows 11 hakkında daha fazla bilgi almak için Microsoft’un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.