Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Windows 11, Microsoft’u Hayal Kırıklığına Uğrattı

Microsoft'un en son sistemi, Redmond devinin olmasını istediği kadar popüler olamadı. Windows 11, Mart ayında kullanıcı büyümesiyle yavaşladı.

Windows 11‘in büyüme hızı fazlasıyla yavaşladı ve Microsoft artık kullanıcı sayısında bir süre önce olduğu gibi inanılmaz bir artışla övünememeye başladı. Bu, AdDuplex tarafından Mart 2022 tarihli bir raporda ortaya çıktı. Veriler, aşağıda ekli görselde bulabilirsiniz.

Rapordan elde edilen veriler, mevcut Windows 11 kullanıcı pazar payının Windows 10’un çeşitli sürümlerine kıyasla yüzde 19,4 olduğunu gösterdi. Bu sonuç, Şubat 2022’yi kapsayan rapordan yalnızca 0.1 puan daha iyi. Özet, yaklaşık 5.000 uygulamadan toplanan verilere dayanıyordu. AdDuplex SDK’yı kullanan Windows Mağazası’ndan elde edilen veriler kullanıldı.

Windows 11’in TPM 2.0 Gereksinimini Karşılayamayan Cihaz Çok Fazla

Windows 11

Microsoft’un kullanıcılara en son işletim sistemini yüklemelerini sağlamak için yaptığı pazarlama çabalarına rağmen, Windows 11’e olan ilginin azaldığı sonucuna varabiliriz. Windows 10, kullanıcıların yüzde 80’inin bilgisayarındayken, çoğu kullanıcı Windows 10 N21U (21H2) ve Windows 10 M21U (21H1) sürümlerini kullanıyor. Bunlar Windows 10’un son iki sürümü.

Bazı kullanıcılar için en büyük sorunun, TPM 2.0 modülü gerektiren Windows 11 gereksinimleri olduğunu tahmin etmek zor değil. Tech Radar’a göre bu koşul, iş dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarının 1/3’ü kadar karşılanmamakta. Yeni işletim sisteminin popülaritesindeki bu kadar yavaş bir büyüme kesinlikle Microsoft’un hayal ettiği gibi değil ve şirketin yeni bir tüketici dalgasını yeni işletim sistemine geçmeye ikna edecek bir şey hazırlaması gerekecek. Bakalım ilerleyen günlerde yeni işletim sisteminin kaderi ne olacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.