Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’tan Zoom Benzeri Yeni Özellik

WhatsApp, Zoom görüşmelerini sollayacak yeni bir özellikle gündemde. Artık link paylaşarak dilediğiniz görüşmelere katılabileceksiniz.

Bugün WhatsApp, yepyeni bir özellik olan Call Links’in ilk çıkışını duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde bir arama için bir bağlantı oluşturabileceksiniz. Sonrasında bağlantıyı paylaştığınız kişiler, diledikleri zaman konuşmaya bu linkle dahil olabilir. Bunun en güzel yanı, toplu görüşmelerde müsaitlik durumu olmayan kişilerin, dilediklerinde sohbete katılabilecek olması. Ayrıca özel toplantı ve görüşmelerde ekstra uygulamaya gerek kalmadan direkt online görüşmeye olanak sağlaması.

Bu yeni özellik, telefon rehberinizde kayıtlı olmayan ancak WhatsApp kullanan herkes için işe yarar bir yenilik olacak. Buradaki önemli nokta, özeliği kullanacak ve linkin iletileceği herkesin mesajlaşma uygulamasına sahip olması gerektiği. Aksi takdirde link paylaştığınız kişiler görüşmenize katılamayacak. Görüldüğü gibi özellik oldukça basit bir biçimde aktif olan bir mekaniğe sahip. Ancak basit olduğu kadar kullanışlı mı orası tartışılır.

WhatsApp Call Links Şu Anda 32 Kişiyi Kaldırabiliyor

WhatsApp Call Links

Tabii ki Call Links yeni bir şey değil. Diğer çevrimiçi hizmetler, çok uzun bir süredir böyle bir işlevselliğe sahip. Ancak, kullanıcı tabanı söz konusu olduğunda WhatsApp tüm bu platformlar arasında bir devdir. Bu nedenle artık birçok insan, herhangi bir güçlük çekmeden birdenbire çağrılara katılabilir. Mark Zuckerberg’e göre, Call Links şu anda kullanıma sunulma sürecinde. Bundan dolayı özelliği kullanıma sunmak birkaç gün, hatta tüm hafta sürebilir.

Ayrıca platform geliştiricileri, araştırma aşamasındaki testleri hakkında ufak bilgilendirme de yaptı. Ekip şu anda 32 kişiye kadar güvenli ve şifreli görüntülü aramayı test etmiş. Ancak sayıların artacağına dair söylentiler de mevcut. Bundan dolayı bu hafta içerisinde daha fazla açıklama yapılmasını bekleyebiliriz. Sizce bu nasıl bir özellik?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.