Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’ın Tasarımı Değişti!

Meta’nın sahip olduğu popüler sohbet uygulaması WhatsApp, hız kesmeden güncellemelerine devam ediyor. Kullanıcı taleplerine yanıt veren uygulama, çok ihtiyaç duyulan çok sayıda güncellemeyi hayata geçirdi. Bugün ise, Google’ın en son Android tasarımına uyum sağlamak için bir tasarım değişikliği yaşıyor. Geçmişte, iOS ve Android’de farklı tasarım perspektifleri izleyen uygulama, artık her iki platformda uyumlu ve tek tip bir uygulama deneyimi yaratmaya çalışıyor.

Uygulamanın en son güncellemesi olan 2.23.15.24 sürümü, Google Play Beta Programı aracılığıyla beta test kullanıcılarına geniş çapta yayılıyor. Bu güncelleme, Google’ın benimsediği son tasarım olan Material Design 3 yönergelerini izleyerek uygulamanın arayüzüne önemli geliştirmeler getiriyor. İyileştirmeler arasında yeniden tasarlanmış bir alt gezinme çubuğu, yeni bir kayan eylem düğmesi ve yuvarlak menüler yer alıyor.

İşte WhatsApp’ın Yeni Tasarımı

WhatsApp'ın Tasarımı Değişti!

Bu değişiklikler başlangıçta sınırlı bir kullanıcı grubu tarafından kullanılabiliyordu, ancak şimdi bu güncellemeyle daha fazla sayıda beta test kullanıcısına ulaşıyor. Kullanıcılar, yukarıda belirtilen güncellemelere ek olarak uygulamanın arayüzünü daha da geliştiren yuvarlak uyarılar ve yeniden tasarlanmış geçişler de fark edecek.

Sağlanan ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, sohbetler sekmesi ve kayan işlem düğmesi, gelen mesaj balonlarını temsil edecek şekilde yeniden tasarlandı. En son özelliklere erişim sağlamak için, Google Play Store‘dan yeni beta sürümleri yükleyerek WhatsApp’ı güncel tutmanızı öneriyoruz.

Arayüz geliştirmelerinin yanı sıra, WhatsApp işlevselliğini genişletme yolunda adımlar atıyor. Son zamanlarda uygulama, bilinmeyen kişilerin numaralarını kaydetmeden mesajlaşmasına izin verdi ve artık Wear OS akıllı saatlerinde kullanılabiliyor. Ek olarak, uygulama aktif olarak animasyonlu bir avatar özelliği sunmak için çalışıyor ve beta sürümünde bir çıkartma önerisi özelliği sunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.