Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Wear OS Akıllı Saatlere Geldi

Wear OS akıllı saatleri için özel olarak tasarlanan WhatsApp, herkesin kullanımına açıldı.

WhatsApp, Wear OS 3 ve sonraki sürümleri çalıştıran akıllı saatler için özel uygulamasının kararlı sürümünü resmen kullanıma sundu. Duyuru, birkaç ay önce bir beta sürümünün kullanıma sunulmasından sonra geldi. İlk olarak Google I/O 2023’te tanıtılan bu yeni uygulama, kullanıcıların akıllı telefonları olmadan da başkalarıyla bağlantıda kalmalarını sağlayacak.

Uygulama, kullanıcıların hücresel bağlantıdan yararlanmalarına olanak tanıdığından, eSIM desteğine sahip LTE özellikli akıllı saatler için özellikle yararlı olacak. Sesli mesajlar, emojiler, normal metin ve hızlı yanıtlar gibi çeşitli etkileşim seçenekleri sunacak. Bu sürümden önce Wear OS kullanıcıları, sesli mesaj gönderme özelliği olmadan yalnızca mesajlarını yanıtlayabiliyordu.

WhatsApp WearOS Sürümü Özellikleri

WhatsApp Wear OS

Verge’e göre bu zamanlama, stratejik olarak Samsung’un yeni nesil Galaxy Watch 6 serisinin 26 Temmuz’da piyasaya sürülecek lansmanıyla aynı zamana denk getirildi. Samsung ve Google, Wear OS’yi iyileştirmek için iş birliği yapıyor ve WhatsApp gibi popüler uygulamaların eklenmesinin daha fazla Android kullanıcısı çekmesi ve müşteriyi elde tutmasına katkıda bulunması bekleniyor.

Apple Watch’lar için hala özel bir uygulama yok. Ancak WhatsApp; telefonlar, Android tabletler, masaüstü bilgisayarlar ve web için uygulamalar sunarak platform desteğini önemli ölçüde genişletti.

India Today’e göre, platform Şefi Will Cathcart, Meta’nın Threads uygulamasındaki bir gönderide yeni uygulamanın kullanıma sunulduğunu ve işlevselliğini doğruladı. Mark Zuckerberg, Meta’nın geliştirmeyi desteklediğinin sinyalini vererek hareketi taktir ettiğini belirtti.

Meta, WhatsApp’taki genel mesajlaşma deneyimini geliştirmek için son zamanlarda yeni özellikler de tanıttı. Kullanıcılar artık sayıları kaydetmeye gerek kalmadan kısa mesaj göndererek konuşma başlatma sürecini kolaylaştıracak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.