Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Tepkiler Özelliği iOS’e Kısa Süre İçinde Eklenecek

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı tepkiler özelliği hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp son dönemde kullanıcılarının karşısına yeni özelliklerle çıkıyor.

Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp bir süredir tepkiler özelliği üzerinde çalışıyordu. Ortaya çıkan son rapora göre WhatsApp tepkiler özelliği iOS’e yakında geliyor.

WhatsApp Tepkiler Özelliği iOS

WhatsApp Tepkiler Özelliği iOS Kullanıcılarına Sunulacak

WhatsApp tepkiler özelliği iOS kullanıcıları tarafından ilk olarak kullanılabilecek. WABetaİnfo’ya göre WhatsApp Tepkiler “bireysel sohbetlerde ya da grup sohbetleri” tarafında şimdilik sadece iOS platformunda kullanılabilecek. Sunulacak olan bu özellikte hangi kullanıcının nasıl bir tepki verdiği bilgisi de sunulacak. Sızdırılan yeni ekran görüntüsüne göre bir mesaja verilen tüm tepkileri iki farklı sekmede görebilmek mümkün olacak. Kullanıcılar “Tümü” veya “Sadece bir emoji”  seçeneği ile diğer kullanıcıların mesaja verdiği tepkileri görebilecek.

whatsapp tepkiler ozelligi iose kisa sure icinde eklenecek 2

Kullanıcılar şimdilik altı farklı ifade ile WhatsApp mesajlarına tepkilerini gösterebilecek. WhatsApp kullanıcılarına sunulacak olan tepkiler ise, “Beğen”, “Kalp”, “Gülme”, “Şaşırma”, “Üzgün” ve “Teşekkürler” ifadeleri olacak. WhatsApp ilerleyen günlerde Facebook Messenger ve Instagram’da olduğu gibi kullanıcıların istediği herhangi bir emoji ile tepki verme özelliğini getirip getirmeyeceği bilinmiyor. Bilindiği üzere Twitter platformunda da kullanıcılar DM mesajları üzerinden sınırlı emojiler ile tepkilerini gösterebiliyor.

Kaynak tarafından aktarılan bilgilere göre özellik henüz geliştirme aşamasında olduğu için henüz net bir tarihi bilinmiyor ancak yine de kısa bir süre içerisinde özelliğin uygulamaya eklenmesi bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.