Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Sesli Durum Özelliği Yolda

Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Uygulama, durum güncellemesi olarak sesli not paylaşmanıza izin verecek.

Meta (eski adıyla Facebook) çatısı altında faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemesi olarak sesli notlar paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WABetaInfo‘ya göre, söz konusu özellik henüz geliştirilme aşamasında olduğu için yakın zamanda beta sürümüne dahil edilmeyecek.

WhatsApp, pek fazla rağbet görmeyen durum özelliğine sesli not işlevselliği kazandırarak canlılık getirmeyi hedefliyor. Sesli notlar, yalnızca seçtiğiniz kişilerle paylaşılacak ve durumunuzda paylaşılan diğer resim ve videolar gibi sesli not da uçtan uca şifrelenecek. Özelliğin ilgi çekip çekmeyeceğini ise yayınlandıktan sonra göreceğiz.

WhatsApp Durum’da Sesli Not Paylaşılabilecek

whatsapp sesli durum özelliği

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yakın zaman önce kullanıcıların mesajlara kendi seçtikleri herhangi bir emoji ile tepki vermesini sağlayacak yeni bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu arada yakın tarihli başka bir raporda WhatsApp’ın iOS kullanıcılarına çevrimiçi durumlarını başkalarından gizleme imkanı vereceği iddia edildi.

Kullanıcılar şu anda “Son Görülme” bilgilerini kimlerin görebileceğini seçebiliyorlar. Yakında kullanıma sunulması beklenen yeni özellik ise anlık çevrimiçi durumunuzu istediğiniz kişilerden gizlemenize olanak sağlayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.