Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Meta’nın Ray-Ban Akıllı Gözlüğüne WhatsApp Desteği Geldi

Meta'nın Ray-Ban Stories gözlüğü artık kullanıcıların WhatsApp ile arama yapmasına ve mesaj göndermesine izin verecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bugün şirketin Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri için daha fazla eller serbest özelliği piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu özellik ile gözlüğün işlevleri fazlasıyla artmış oldu.

Ray-Ban Stories kullanıcıları bugünden itibaren WhatsApp ile arama yapabilecek, mesaj okumalarını duyabilecek ve uçtan uca şifreli mesajlar gönderebilecek. Meta, geçen yıl Facebook Messenger için benzer işlevler ekledi. Zuckerberg ayrıca kullanıcıların yakında sesli komutlarla Messenger veya WhatsApp mesajlarına doğrudan cevap verebileceklerini duyurdu.

Ray-Ban Stories Artık Daha Akıllı

Ray-Ban

Bu yeni güncelleme ile kullanıcılar “Hey Facebook, mesaj gönder” veya “Hey Facebook, ara” diyerek WhatsApp’ta eller serbest olarak arama yapabilecek ve mesaj gönderebilecek. Yeni bir mesaj aldığınızda, gözlük size “X kişisinden mesaj geldi, cevaplamak için müsait misin?” diyecek.

Şirket, kişisel mesajlarınızın ve aramalarınızın otomatik olarak uçtan uca şifreleme ile korunduğunu yani WhatsApp, Meta ve üçüncü şahısların bunları okuyamadığını veya dinleyemediğini belirtti. Sesli asistan, WhatsApp araması veya mesajlaşma ile ilgili bir sesli komut tanımladıktan sonra, ses dökümü ve ses herhangi bir sunucuda saklanmayacak.

Meta ayrıca, bu yıl Fransızca ve İtalyanca konuşan Ray-Ban Stories kullanıcıları için WhatsApp ve Messenger desteğini genişletmeyi planladığını belirtti. Bugünkü güncelleme, hem Facebook View iOS hem de Android uygulamasına aşamalı olarak sunulacak. Özelliğe erişmek için gözlüğünüzün güncel olması gerekecek. Maalesef akıllığı gözlüğün henüz Türkiye’de satışı ve Türkçe dil desteği mevcut değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.