Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Özelliği Geliyor

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan sohbet uygulaması WhatsApp, oldukça kullanışlı bir özellik üzerinde çalışıyor. Sızıntılara göre bu özellik, çevrimiçi yazısını gizlemenize yardımcı olacak.

Son zamanlarda oldukça fazla yenilik duyuran WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını gizlemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı. WABetaInfo’dan alınan habere göre yakın zamanda yapılan bir beta testi, özelliğin erken sızdırılmasına sebep olmuş. Özelliğin de içerisinde yer aldığı bir görüntünün yayınlanmasıyla, öğrenilen tüm bilgiler doğrulanmış.

Çevrimiçi olduğumuzu görüp mesaj atanlardan bazen rahatsız olabiliyoruz, ya da bazı kişilerin online olduğumuzu görmesini istemiyoruz. Aslında uzun süredir eksik bir özellik olan çevrimiçi yazısını gizleme, son zamanlarda duyurulan en yararlı yeniliklerden biri oldu.

WhatsApp’te Tamamen Gizli Olabileceksiniz

WhatsApp

Son görülmeyi dilediğin kişilere kapatmana olanak sağlayan bir özellikten sonra, gizlilik odaklı yeni bir özelliğin gelmesi oldukça güzel oldu. Görselde de görüldüğü gibi, bu özelliğe eriştiğinizde uygulama size iki seçenek sunacak: Herkes ve Son Görülme. WhatsApp‘in özelliği sınırlamayı neden seçtiği belli değil. Ancak bu kısıtlamayı kaldırabilmek için başka bir seçeneğiniz daha var.

Son görülmenizi ayarlar bölümünden hiçkimse olarak değiştirdiğinizde, otomatik olarak son görülmeniz de gözükmeyecektir. Yani çevrimiçi yazısı yerinde hiçbir şey yazmayacak, böylelikle tam bir gizli moda gireceksiniz. Ekran görüntüsü iOS uygulamasına ait olsa da WABetaInfo, özelliğin Android ve masaüstü uygulamalarında da kullanılabileceğini belirtti. WhatsApp‘ten henüz resmi bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen, bu sızıntının doğru olma ihtimali oldukça yüksek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.