Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Mesaj Düzenleme Özelliği Yolda!

Günlük yaşantımızda sıkça kullandığımız mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yanlış gönderilen mesajların önüne geçmeyi planlıyor. Açıklananlara göre şirket, mesaj düzenleme seçeneği üzerinde çalışıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kısa süre önce emoji tepkilerini kullanıma sundu ve uygulamaya 2 GB’a kadar belge gönderme özelliği ekledi. Tüm bu yeniliklerin yanında grup üyeleri için sayı sınırı da artırıldı. Popüler iletişim uygulamasının bu özelliklerin devamında yeni geliştirmeler üzerinde çalıştığı bildirildi.

Şirketin kısa süre önce bir gruptan sessizce çıkma seçeneğini ve bağlantıları tıklamadan görebilme özelliğini test ettiği söylendi. Yeni alınan habere göre ise Meta’ya ait uygulamanın, mesajları düzenleme özelliği üzerinde çalıştığı öğrenildi. WhatsApp’ın bu düzenleme üzerinde çalıştığı ilk kez bildirilmedi. Platform, bu özelliği 2017’de test etmişti ancak hiçbir zaman uygulamaya geçilmedi.

WhatsApp, Alıcıya Düzenleme Geçmişini Gösterebilir

WhatsApp

WhatsApp metin düzenleme özelliği, adından da anlaşılacağı gibi kullanıcıların metin mesajlarını düzenlemesine izin verecek. Mesaj düzenlemek isteyen kişiler mesaja basılı tutarak düzenle seçeneğine erişebilecek. Böylece herhangi bir yazım hatası veya yanlış bir gönderim düzeltilebilecek. Ancak şirket şu anda düzenleme geçmişine erişebilme gibi ayrıcalıklar üzerinde çalışmıyor.

Özellik şu anda test aşamasında olduğundan, mesajı alan kişiye değişiklikleri bildirmek için geçmiş özelliğini eklenme olasılığı var. Ayrıca, metin mesajının hangi zaman aralığında düzenlenebileceği de görülecek. Yani belirli bir süre geçtikten sonra mesaj düzenlenemeyecek. Düzenleme özelliği şu anda iOS, Android ve masaüstü sürümlerinde test ediliyor.

Ancak bu özelliğin beta testi ve çıkışı için henüz netleşmiş bir tarih yok. Sizce bu gelmesi gereken bir özellik miydi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Bekir

    Bu özelliği getirmek için çok geç kaldılar. En başta olması gereken özellikler yıllar sonra geliyor.

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.