Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp, Heyecanla Beklenen Yeni Özelliklerini Yayınladı

En popüler iletişim platformu olan WhatsApp, kullanıcılardan aldığı birkaç öneri sonrasında dosya boyutu, grup katılımcıları ve mesaj tepkileri gibi yeni özellikleri uygulamaya koydu.

WhatsApp bugün çeşitli mesaj tepkileri, daha fazla boyutta dosya gönderimi imkanı ve grup kişileri sayısı ile ilgili birkaç yenilik getirdiğini duyurdu. Platform bir süredir mesaj tepkileri için çalışmalar yapıyordu, hatta bu çalışmaların geçen yaz ortaya çıktığı bile söyleniyor.

Bu özellik kullanıcılara, gelen mesajlarına daha uzun bir metin yazmak zorunda kalmadan emojilerle tepki vermesine olanak sunuyor. Facebook Messenger’a benzer şekilde, WhatsApp kullanıcıları yakında bir mesajın hemen üzerinde bir dizi emoji görecek. Başlangıç ​​olarak yalnızca birkaç ortak tepki mevcut ancak Meta, gelecekte tüm emojiler ve cilt tonları için seçenekler ekleneceğini söyledi.

WhatsApp’in Yeni Özellikleri Şu Anda Kullanımda

WhatsApp

Gelen emoji tepkisi özelliğinin, sohbetlerin kapladığı depolama alanlarını azaltma gibi bir avantajı da olacak. 2017’den beri dosya gönderim sınırı 100 MB olan platform, bu sınırı 2 GB’a çıkardı. Sınırı 2 GB’a çıkarmak, video klipleri ve uçtan uca şifrelemesiyle güvenli bir şekilde aktarılacak olan diğer büyük medya dosya türlerini paylaşmak için çok daha avantajlı olacak.

Ayrıca bugünden itibaren, varsayılan maksimum grup sohbeti boyutu da genişletildi ve sınır 256’dan 512 kullanıcıya çıktı. WhatsApp yeni özellikleri açıklayan blog yazısında, mesaj tepkileri ve daha büyük dosya boyutu aktarım sınırlarının şu anda tüm dünyadaki kullanıcılara sunulduğunu ve uygulamanın mevcut sürümünde mevcut olması gerektiğini söylüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.