Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Mail Doğrulama Özelliği Kazanıyor!

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, e-posta doğrulamalı yeni bir güvenlik özelliğine kavuşmaya hazırlanıyor. Bu özellik her ne kadar şu anda herkese açık olmasa da yeni bir rapora göre bazı beta kullanıcıları bu seçeneği kullanabiliyor.

WhatsApp mail doğrulama özelliği bu yılın ağustos ayından bu yana test ediliyordu. Şimdi ise dünya genelinde daha fazla beta kullanıcısı için geliyor. WABetaInfo‘ya göre e-posta doğrulama seçeneği artık Android için en son yayınlanan WhatsApp beta sürümüyle birçok beta kullanıcısına erişiyor.

Bu gelişme ise özelliğin çok yakında kullanıma sunulmaya hazır olduğunu gösteriyor. Rapor, yeni e-posta doğrulama özelliğinin WhatsApp içinde yer alan Ayarlar > Hesap bölümüne giderek bulunabileceğini öne sürüyor.

WhatsApp’a Yeni Doğrulama Seçenekleri Geliyor

Eğer beta kullanıcıları içerisindeyseniz özelliğin “WhatsApp Android beta sürümü 2.23.24.10’da” etkin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Şu anda bir dizi beta kullanıcısı için kullanılabilir durumda olan bu seçenek kullanıcıların hesaplarına erişmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Diğer taraftan hesap kurtarma işlemlerine de bu özellik aracı olabiliyor.

whatsapp email verification feat

Kullanıcıların hesaplarına yeni özelliği dahil etmek için e-posta adreslerini doğrulamaları gerekiyor. Hesaplarını doğrulamamaları halinde işlemin başlatılması için bir uyarı mesajı sunuluyor. Ayrıca doğrulama e-postasını almadıysanız bu işlemi tekrar edebiliyor ve mail içeriğini bir kez daha alabiliyorsunuz. Belirtilene göre yeni seçenek hesabınızı doğrulamanın ek bir yolu olarak karşımıza çıkıyor. Tek doğrulama seçeneğinin bu olmadığını da belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.