Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’a Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

WhatsApp için yeni özellikler geliyor. Bu yeniliklerle beraber topluluk sekmesindeki grup sohbetlerini sabitleme ve arşivleme seçeneği dahil oluyor.

En çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri olan WhatsApp için yeni özellikler geliyor. Şu anda sadece beta sürümü için geçerli olan bu özellikler yakında dünya çapında tüm uygulama sürümlerine gelmeyi bekliyor. Meta’nın geliştiriciliğini üstlendiği uygulama içerisinde iki yeni öne çıkan özelliğin geleceği belirtiliyor.

Uygulamanın 2.23.24.8 ve 2.23.24.9 sürümlerinde şu anda iki farklı özellik yer alıyor. Bu özellikler arasında sohbetleri sabitleme ve arşivleme seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklerle beraber topluluk grup sohbetlerinin deneyimi daha iyi hale getirilmesi amaçlanıyor.

WhatsApp Daha Stabil Hale Geliyor

Mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp bir süredir konuşmaları uygulamanın ana ekranının üst kısmına sabitlemeyi destekliyor. Ancak şu anda konuşmaların içindeki mesajları tek tek sabitleme seçeneğini de test ediliyor. WABetaInfo tarafından keşfedildiği ve belirtildiği üzere uygulamaya grup sohbetlerini sabitleme seçeneği gelmeye hazırlanıyor.

WhatsApp

Diğer taraftan en son beta sürümlerinde topluluk grup sohbetleri için bir arşiv seçeneğinin olduğu da keşfedildi. Bu sohbetleri arşivlemek daha önceki dönemlerde mümkündü ancak uygulamanın birkaç ay önce aldığı güncellemelerden birinde bu özellik kaldırılmıştı. Şimdi ise bu özellik tekrardan gün yüzüne çıkıyor diyebiliriz.

WhatsApp beta programına kayıtlıysanız en son güncellemeyi Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Ancak WhatsApp yeni özellikleri test etmek adına ilk aşamada belirli kullanıcıları seçiyor ve güncellemeyi yükleseniz bile yeni özellikleri kullanamayabiliyorsunuz.

Öte yandan uygulamaya kısa süre önce birçok özellik dahil oldu. WhatsApp, bir kere görünen ve daha sonrasında kaybolan görüntülere benzer şekilde “bir kez görüntülenen” ses kaydı üzerinde de çalışmalara başladı. Bunun dışında çoklu hesap kullanımı seçeneğiyle beraber kullanıcılar rahat bir nefes aldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.