Valve Steam Deck İçin Özel Oyunlarla İlgilenmiyor

Valve Steam Deck oyun konsolu için çok önemli sayılabilecek bir özellikle ilgilenmiyor.

Counter Strike, Dota ve Teamfortress serileri ile sevilen oyun stüdyolarından birisi olan Valve kısa bir süre önce taşınabilir oyun bilgisayarı olan Steam Deck’i duyurmuştu.

Nintendo Switch konsoluna rakip olacak bu konsolun oldukça güçlü özelliklerle birlikte geleceğini kısa bir süre önce öğrenmiştik. Görünüşe göre Valve Steam Deck için konsolu daha güçlü gösterecek özel oyunlarla ilgilenmiyor.

Valve Steam Deck İçin Özel Oyunlar

Valve Steam Deck İçin Özel Oyunlar Sunmayacak

Konsol modellerinin öne çıkma sebeplerinden birisi de kullanıcılara sadece o konsolda oynayabilecekleri oyunlar sunmasıydı. PlayStation ilk başlarda bu stratejiyi benimsemiş ve konsol pazarının lideri olmuştu. PlayStation şimdilerde PlayStation özel oyunlarını PC’ye getirmek için çabalıyor olsa da Nintendo Switch konsolu da özel oyunlarla birlikte geliyor. Nintendo Switch’in öne çıkmasının en büyük nedeni ise Nintendo’nun sunduğu özel oyunlardı.

Valve Steam Deck için özel oyunlarla ilgilenmiyor. Ortaya çıkan son SSS sayfasına göre Valve Steam Deck için özel oyunlar sunmayacak. Sayfada yer alan sorulardan olan, “Valve Steam Deck’e özel oyunların olmasıyla ilgilenir mi?” sorusuna Valve’ın verdiği yanıt ise, “Hayır, bu bize pek mantıklı gelmiyor. Steam Deck bir PC ve sadece PC gibi oyunlar oynatmalı.”

valve steam deck icin ozel oyunlarla ilgilenmiyor 3

Valve’ın bu düşüncesi Steam Deck’in PC dünyasını taşınabilir oyun konsoluna getirme istediği ile örtüşüyor. Kullanıcılar sadece PC oyunlarını Steam Deck üzerinde oynayabilmek için bir Steam Deck satın alıp almayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol