Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valve, Kazayla Left 4 Dead Prototipini Sızdırdı

Valve, Counter-Strike 1.6 için yayımladığı bir güncelleme ile orijinal Left 4 Dead'in prototip yapısını sızdırdı.

Left 4 Dead‘in erken bir sürümü, yanlışlıkla geliştirici Valve tarafından sızdırıldı. Co-op nişancı oyunlarının referans noktası sayılan kült oyunun geliştirme sürecinde yer alan ilk teknolojilere siz de göz atabilirsiniz. Sızıntı, serinin ikinci oyunu için 14 yılın ardından sürpriz bir güncelleme yayımlanmasının hemen ardından geldi. Half-Life 1’in 25. yılına özel yayımlanan yeni güncelleme ile ortaya çıkan sızıntı, bizlere nereden nereye dedirtti.

Oyunun erken prototipine ait görüntüler, içerik üreticisi Gabe Follower tarafından X‘te yayımlandı. Görünüşe göre “Terror Strike” isimli prototip, Half-Life 1’in 25. yıl dönümü yamasının neden olduğu bazı istenmeyen hataları düzeltmek için oyun yakın zamanda güncellendikten sonra yanlışlıkla Counter-Strike 1.6‘ya eklendi ancak bu ilginç sızıntıya neyin sebep olduğu belirsiz.

İşte Left 4 Dead’in Öncüsü: Terror Strike

Valve, Kazayla Left 4 Dead Prototipini Sızdırdı

Terror Strike daha önce hiçbir Counter-Strike oyununda yer almamıştı ve Valve’ın bunu güncelleme sırasında yanlışlıkla nasıl yayınlamayı başardığını şuan bilemiyoruz. Counter-Strike karakterlerinin yer tutucu olarak kullanıldığı ilk prototipte, zombiler tarafından kovalanan oyuncuları görüyoruz. Hatta, ilginç bir şekilde bu prototipte bir bomba yerleştirme mekaniği bile mevcut.

Eğer bu proje meyvesini vermiş olsaydı, 2008’de çıkış yapan Left 4 Dead’den farklı bir yapım oynuyor olabilirdik. Eski prototiplere bakmak eğlenceli olsa da, serinin ikinci oyunun ardından yine bir üçüncü oyun göremedik. Valve üçüncü oyunlarla ilgili lanetini kırabilecek mi bilmiyoruz ancak Counter-Strike 2 dosyalarında Left 4 Dead 3 referansı bulunmuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.