Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant’ta Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant'ta sunucu değiştirme nasıl yapılır? Bölge kilidini aşmak mümkün mü? Valorant bölge değiştirme hakkında tüm sorularınızı cevaplıyoruz.

Valorant’ta sunucu değiştirme nasıl yapılır, tüm detaylarıyla anlatıyoruz. Valorant oynarken bağlantı sorunları, gecikme veya istediğiniz kişilerle oynayamama sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bu anlaşılabilir bir şekilde sinir bozucu olabilir ancak bu teknik bir sorun değil. Valorant hesap sunucusu değiştirme mümkün.

Valorant’ın hesaplarının bölge kilitli olup olmadığını merak ettiyseniz, bu içeriğimizde Valorant’ta sunucu değiştirme de dahil tüm sorularınıza cevap buluyoruz. Valorant’ın resmi destek sayfasında da belirttiği gibi valorant bölge değiştirme işlemi için izin veren bir oyun. Öncelikle oyundaki bölge kilit sisteminin nasıl yürüdüğünü sizlere anlatalım.

Valorant’ta Sunucu Değiştirme – 2022

Valorant'ta Sunucu Değiştirme

Valorant’ta bölge kilidi var mı sorusunun cevabı evet, Valorant hesabınız belirli bir coğrafi bölgeye kilitlenmiş durumda. Riot Games hesabınızı oluşturduğunuzda dünyanın neresinde olduğunuza (veya bir VPN kullanıyorsanız sistemin nerede olduğunuzu düşündüğüne) bağlı olarak, hesabınız belirli bir İkamet Bölgesine bağlanacak. Oyunda, Güneydoğu Asya/Asya Pasifik, Avrupa, Kore, Brezilya, Latin Amerika ve Kuzey Amerika bölgeleri mevcut.

İkamet Bölgeniz, görebileceğiniz para birimi seçeneklerini ve varsayılan diliniz gibi şeylerin ana belirleyicisi. Bu yüzden yanlış bir bölgedeyseniz, Valorant’ta sunucu değiştirme nasıl yapılır diye soruyor olabilirsiniz. Kendi bölgenizde değilseniz hem arkadaşlarınızla oynamaz hem de gecikme yaşarsınız. Yeni bir ülkeye taşındıysanız veya yanlış bölge seçtiyseniz, çözümü mevcut.

Valorant Hesap Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant'ta Sunucu Değiştirme

Uzun bir süre, Riot hesabınız için bir bölge transferi düzenlemek imkansız değilse de oldukça zordu. Neyse ki, artık durum böyle değil ve bölge transferleri artık Riot Games web sitesi üzerinden yapabiliyorsunuz. Sadece bu sayfaya gidin ve hesabınıza giriş yapın; uygun olup olmadığınızı görebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız doğrudan Riot’a bir destek bileti gönderebilirsiniz.

Valorant hesap server değiştirme hangi bölgelere açık?

 • Güney Kore bölgesindeki oyuncular Japonya bölgesine transfer olamaz.
 • Güney Kore’de olmayan ancak bölgelerinin Güney Kore olarak değiştirilmesini isteyen oyuncuların bölgede yeni bir hesap oluşturmaları gerekecek.
 • Bölgelerini Vietnam olarak değiştirmek isteyen herkes Vietnam’da daimi ikametgah olmalı.

Yeni bölgenize neler aktaracak?

 • Koleksiyon (Dış Görünümler, Oyuncu Kartları, Arkadaşlar, Spreyler)
 • Karakterler
 • Görev/Sözleşme/Savaş Bileti İlerlemesi
 • Ekipmanlar
 • MMR
 • Önceki Sezonun Sıralama Ödülleri

NOT: Türkiye dahilinde güncel Dereceli Sezon Verileri, Satın alım geçmişi ve Maç Geçmişi aktarılmayacak. Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Brezilya arasında aktarım yaparken, mevcut sezon verileri, satın alma geçmişi ve maç geçmişi dahil tüm veriler aktarılır ancak ülkemizde mümkün değil.

Valorant Sunucu Değiştirme Bileti

Valorant'ta Sunucu Değiştirme

Valorant’ta sunucu değiştirme yapamıyorsanız, yani İkamet Edilen Bölge’nizi bu sayfadan değiştiremiyorsanız, aşağıdaki bilgileri iliştirdiğin bir bilet gönderebilirsiniz:

 • Kullanıcı ismi
 • Oyunda görünen isim
 • E-posta adresi
 • Mevcut İEB
 • Geçiş yapmak istediğin İEB

NOT: Bu düzenlemeler sadece fiziksel olarak bulunduğun konumla uyum sağlamak adına yapılır. İkamet Edilen Bölge’yi değiştirmek mevcut kademeli sezonundaki ilerlemeni, karşılaşma geçmişini ve satın alma geçmişini tamamen siler. Son olarak aşağıdaki içerikler de ilginizi çekebilir:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.