Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant 6.0 Yama Notları

Yeni Lotus haritası ve geri dönen Split haritası ile öne çıkan Valorant 6.0 yamasının öne çıkan yeniliklerine yakından bakıyoruz.

Valorant 6.0 yama notları yayınlandı. Riot Games’in popüler FPS oyunu için 6. Bölüm 1. Kısım resmi olarak başladı. Bu yeni bölüm ve ardından gelen yeni yama, yeni bir harita, uzun zamandır beklenen favori haritanın dönüşü ve bazı yeni rekabetçi güncellemeler gibi birçok yenilik ile geldi.

Bu yeni güncelleme, oyuna yepyeni bir harita olan Lotus‘u getireceği için merakla bekleniyordu ve bununla birlikte, güncelleme yayınlandıkça Split de geri dönüş yapacak. Buna ek olarak Riot, Breeze ve Bind’i harita havuzundan süresiz olarak kaldıracağını da duyurdu ve geri dönüşleri için belirlenmiş bir tarih yok. Gelin diğer detaylara yakından bakalım.

Valorant 6.0: Yeni Lotus Haritası

Valorant 6.0: Yeni Lotus Haritası

Valorant harita havuzunun en yeni üyesi, güzel bir mimariye sahip Hint kaya yüzüne oyulmuş güzel bir konum olan Lotus oldu. Bu haritada öne çıkan çok sayıda oynanış özelliği mevcut. Üç alanlı bir harita, bir anahtarla açılan dönen kapılar ve yok edilebilir bir konektör göreceksiniz. Bu yama ile yeni harita bir hafta boyunca Swiftplay modunda oynanabilecek. Harita, Yama 6.1’de rekabetçi ve derecelendirilmemiş harita rotasyonuna girecek.

Bir süre uzakta kaldıktan sonra, Split bazı önemli ince ayarlarla Valorant 6.0 yaması ile geri döndü, ancak ciddi bir revizyon olmadı. A ana hattında saldırganlar için açılma alanı genişletildi ve küçük bir çıkıntı sağlandı. A kirişleri alanı kısmen kaldırıldı, bu nedenle artık oyuncular köşedeki yüksek açıyı tutamaz. Mid’de oyuncular artık sessizce Mid platformuna düşebilir. Ve Orta kutuya “trick-jump” kaldırıldı. B Kulesi’nde, Muhafız tarafı atlama kutusu kaldırıldı.

Valorant 6.0: Rekabetçi Yenilikleri

Valorant 6.0 Yama Notları

Yeni bölümle birlikte bir sıralama sıfırlaması geliyor. Yerleştirme eşleşmelerinizden sonra, Beşinci Bölüm’ü bitirdiğinizden biraz daha düşük bir sıralama bekleyin. Dereceli kazançları/kayıpları biraz daha fazla ileriye dönük galibiyetlere ve kayıplara bağlı olacak ve tam bir oyun farkına kıyasla biraz daha az bağlı olacak.

Rütbeleri MMR’lerinden çok uzakta olan oyuncular için: RR kazanımları, raunt farkı yerine daha çok bireysel performansa bağlı olacak. Ayrıca rütbenizin ve MMR’nizin daha hızlı yakınsadığını göreceksiniz.

Öne Çıkan Diğer Yenilikler

Valorant 6.0 Yama Notları

Breeze ve Bind rekabetçi ve derecelendirilmemiş sıradan kaldırıldı. Omen’in Dark Cover yeteneği artık bir duvarın içine yerleştirildiğinde yakındaki yerin yüksekliğine düşecek. Artık silah görünümlerinizin belirli çeşitlerini favori olarak seçebilirsiniz. Geçişli yakınlaştırma kullanılırken tabancaların ADS ve Dürbünler için yakınlaştırma girişlerini işleme şekli elden geçirildi.

Favori Kaplama Stilleri geldi. Bu özellik oyuna ilk geldiğinde sahip olduğunuz favori silah kaplamalarınızda açmış olduğunuz tüm stiller tutarlılık adına favorilere eklenmiş olacak. Geriye kalan tüm değişimleri resmi web sitesinden okuyabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.