Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Yeni Harita Lotus Tanıtıldı

Valorant, Indiana Jones'tan ilham alan yeni harita Lotus'u tanıttı. Harita başlangıçta uzay temalı olacaktı ancak bu fikirden vazgeçildi.

Riot Games, Valorant’ın oyuncuları üç alanlı bir çatışma alanına götürecek dokuzuncu haritası olan ve Hindistan’da yer alan Lotus haritasını tanıttı. Bugün duyurulan harita, “geleneksel Hint basamaklı kuyularından, kayaya oyulmuş mimariden ve Dravidian tarzı yapılardan” esinlenilerek oluşturdu.

Riot Games, Lotus’un 10 Ocak’ta Bölüm 6 Kısım 1‘in başlamasıyla birlikte piyasaya sürüldüğünde, yıkılabilir duvarlar ve dönen kapılar da dahil olmak üzere bomba alanları ve birkaç yeni çevre mekaniği içereceğini paylaştı. Dört gün sonra oyuna eklenecek olan harita öncesinde, Lotus’un bazı görüntülerine ve tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Valorant’ın Yeni Haritası Lotus Tanıtıldı

Valorantin Yeni Haritasi Lotus Tanitildi

Valorant’ın seviye tasarımcısı Joe Lansford yaptığı açıklamada, haritanın “her iki takım için de yüksek esneklik ve hareket” sunduğu için üzerinde savaşılacak üç site olduğunu açıkladı ve Riot, böylelikle üç bölgeli formatı birden fazla harita için kullanacağını bir kez daha vurgulamış oldu.

Lansford, haritayı başlangıçta “haritanın geniş alanlarını kapatan bir hava kilidi mekaniği” olan bir uzay istasyonu olarak tasavvur ettiğini söylese de, sanat lideri Brian Yam’ın Indiana Jones’dan ilham aldıklarını söylediği üzere ekip sonunda ayrı bir yöne gitmeye karar verdi. Böylelikle, Çiçekler Şehri olarak bilinen Lotus haritası ortaya çıktı.

Bugün erken saatlerde, eski Day6 vokalisti ve K-pop idolü eaJ, Riot ile işbirliği içinde yapılmış bir şarkı olan “Visions“ı yayınladı. Şarkı, Lotus haritasının tanıtım videosunun hemen öncesinde geldi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.