Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oynamaya Değer En İyi 10 Bağımsız Korku Oyunu

En iyi bağımsız korku oyunları ile karşınızdayız! Bu listemizde, korku türünün en çarpıcı indie oyunlarını sizler için seçtik.

Oynarken soğuk terler dökmemize yol açan korku oyunları, uykumuzu kaçıracak kadar içimize işler. Şu anda Steam’de satın alabileceğiz pek çok korku oyunu var. Bu yazımızda, mütevazi stüdyolar tarafından geliştirilen en iyi bağımsız korku oyunlarına göz atacağız.

Steam ve diğer PC oyun mağazaları sayesinde bağımsız stüdyolar tarafından geliştirilen oyunlar çok daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. Hatta bunların birçoğu, düşük bir beklentiye sahip olmasına karşın milyonlarca kopya satmayı başarıyor. İster kana susamış yaratıklar tarafından kovalanıyor olun, ister sessiz bir ortamda yolunuzu bulmaya çalışıyor olun, listemizde herkesin hoşuna gidebilecek farklı tarzlarda çok sayıda indie korku oyunu var.

En İyi Bağımsız Korku Oyunları

1. Doki Doki Literature Club

Doki Doki Literature Club

Doki Doki Literature Club, psikolojik korku türündeki en bağımsız oyunlardan bir tanesi. Oyunda, her gün okuldaki edebiyat kulübüne gidiyor ve diğer kişilerle birlikte şiir okuyorsunuz. Karakterlerin birbirleriyle kurduğu diyaloglar, hikaye anlatımı, müzikler gerçekten çok etkileyici.

Tüm bunlar, sizi ana kahramana ve diğer karakterlere bağlıyor. Dışardan son derece tatlı bir anime oyunu gibi görünen Doki Doki Literature Club, hikaye ilerledikçe psikolojinizi zorlar bir hale bürünüyor. Edebiyat kulübüne devam ettiğinizde, beklenmedik gelişmelerle karşılaşacak ve sizi korkutacak bir hikaye yaşayacaksınız. Oyun Steam’de ücretsiz olarak sunuluyor.

2. Five Nights at Freddy’s

bağımsız korku oyunları

Five Nights at Freddy’s, 1993 yılında Freddy Fazbear Pizzaria adlı küçük bir pizzacıda geçiyor. Amacımız saat 12’den sabah 6 ya kadar binada dolaşan animatronik maskotların odamıza girmesini engellemek. Güvenlik kamerasından izlemeniz gereken dört farklı maskot var: Freddy Fazbear, Bonnie The Bunny, Chica The Chicken ve Foxy The Pirate Fox.

Bunlar bizi gece boyunca sürekli olarak taciz ediyor. Ayrıca elinizde bir tablet var. Onunla robotları izleyip size doğru yaklaştıklarında kapıyı kapatıp kendinizi korumanız gerekiyor. Steam’de 10,50 liraya satılan Five Nights at Freddy’s, Hikayesi, atmosferi, animasyonları ve konsepti ile kesinlikle deneyimlemeniz gereken bir oyun.

3. Little Nightmares

Little Nightmares steam

Bu oyunda, The Maw adlı geniş bir sualtı yapısını keşfeden genç bir kız olan Six’i kontrol ediyorsunuz. Yol boyunca çok sayıda düşmanla karşılaşacaksınız ve tek seçeneğiniz kaçmak olacak. Maw’daki yolculuğunuzda hayatta kalmaya çalışırken görsel tasarım, ürkütücü atmosfer, hikaye ve sürprizler, müthiş bir gerginlik yaratıyor.

Karşılaştığınız her düşmandan sağ çıktıkça, bir sonraki alanda gizlenen başka neler olabileceği konusunda endişelenmeye başlayacaksınız. Little Nightmares’i 31 lira karşılığında Steam’den satın alabilirsiniz.

4. The Forest

indie korku oyunları

The Forest, yamyamlar ve mutantlarla dolu bir adaya düştüğünüz bir hayatta kalma korku oyunudur. Oğlunuza ne olduğunu öğrenirken hayatta kalmanız, yerleri keşfetmek ve neler olduğunu öğrenmek için çeşitli düşmanlarla savaşmanız gerekiyor.

Ada boyunca ilerledikçe giderek daha korkutucu düşmanlarla karşılaşacaksınız. Düşmanlarınıza karşı çeşitli aletler kullanarak savaşabilseniz de, yine de adada hayatta kalmaya ve mümkün olduğunca onlardan kaçınmaya çalışıyorsunuz, gardınızı indirdiğinizde ise işler ters gidiyor. The Forest’ı buradan satın alabilirsiniz.

5. Layers of Fear

Layers of Fear steam

En iyi bağımsız korku oyunlarından biri olan Layers of Fear, türüne bambaşka bir yorum getiriyor. Bloober Team imzalı yapım, tek amacı başyapıtını tamamlamak olan bir ressam hakkında. Ağırlıklı olarak hikayeye ve keşfe dayanan psikolojik korku oyunu, Viktorya dönemi malikanesinde geçtiği için o dönemin ruhunu müthiş bir şekilde yansıtıyor. Oyunda ilerledikçe ressamın karanlık ve trajik geçmişine ait ayrıntıları çözmeniz gerekiyor. 31 TL değerindeki Layers of Fear’ı buradan satın alabilirsiniz.

6. The Medium

bağımsız korku oyunu

Bloober Team tarafından geliştirilen bir diğer psikolojik korku oyunu olan The Medium, güçlerinin kökeni hakkındaki gerçeği öğrenmek isteyen Marianne adında bir ruh medyumunu konu alıyor. Bulmacaları çözmesi ve ölmesini isteyen düşmanlarla mücadele etmesi gereken kahramanımız, kendisini tehlikeli bir dünyanın içinde buluyor. Doğaüstü varlıkların olduğu ürkütücü bir atmosfere sahip olan oyun, her anından büyük heyecan duyacağınız bir macera sunuyor. Listemizdeki diğer bağımsız korku oyunlarına göre çok daha pahalı olan The Medium, Steam’de 209 liralık bir satış fiyatına sahip.

7. SOMA

bağımsız oyunlar

SOMA‘da, tedavi gördükten sonra kendini gizemli bir su altı laboratuvarında bulan Simon adlı bir karakteri kontrol ediyorsunuz. Kahramanımız, başına ne geldiğini öğrenmeli, hayatta kalmak için işbirliği yapmalı ve sualtı laboratuvarından çıkmanın bir yolunu bulmalıdır. Sizi takip eden düşmanlardan kaçmak için bulmacaları çözmeniz gerektiğinden zamana karşı müthiş bir yarış veriyorsunuz. Bilim kurgu korku oyunu, Steam’de 49 liraya satılıyor.

8. Poppy Playtime

Poppy Playtime steam

Oyuncak fabrikası denilince aklınıza genellikle hoş anılar ve eğlenceli oyuncaklar gelir, ancak Poppy Playtime‘da, neler olup bittiğinin gizemini çözerken büyük oyuncakların sizi öldürmeye çalıştığı alışılmadık bir durumla karşı karşıyasınız. Etkileyici atmosfer sayesinde oyunun dünyasına derinlemesine dalabiliyorsunuz. Poppy Playtime’da kaç bölüm olacağını şimdilik bilmiyoruz. Steam’de ücretsiz olan oyun, ikinci bölümün yayınlanmasının ardından mobil cihazlara da gelecek.

9. Phasmophobia

korku oyunları bağımsız

Phasmophobia, arkadaşlarla oynayabileceğiniz en iyi korku oyunlarından. Çeşitli ekipmanlar kullanarak hangi doğaüstü varlığın nereye musallat olduğunu bulmaya çalışıyorsunuz. Varlığı yakalamadan önce kanıt bulmanız gerekiyor. Oyunda adeta bir kedi-fare kovalamacası var.

Peşinde olduğunuz varlıklar tespit edilmemek için sizi avlamaya çalışıyor. Tek başınıza veya dört kişiye kadar bir takımda oynayabilirsiniz. Amatör paranormal araştırmacı olarak bilgi toplarken ölmemeye çalışıyorsunuz ki, bu bazı durumlarda çok ama çok zor oluyor. Erken Erişim oyunu olan Phasmophobia‘yı 23 lira karşılığında kitaplığınıza ekleyebilirsiniz.

10. Outlast

Outlast steam

Listemizi, sizi korkutması ve tedirgin etmesi garanti bir bağımsız korku oyunu ile tamamlıyoruz. Outlast‘te, yaşanan bazı esrarengiz olaylar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir psikiyatri hastanesini araştırıyorsunuz. Oyunun neredeyse her safhasında kanlı, rahatsız edici ve korkutucu deneyimler yaşıyorsunuz. Oynarken soğuk terler dökeceğiniz ürkütücü bir atmosferde geçen Outlast, iyi bir korku arayanları fazlasıyla tatmin edecektir.

Sizler için önerdiğimiz bağımsız korku oyunları bunlar. Elbette listemize dahil etmediğimiz daha pek çok güzel indie korku oyunu mevcut, ancak sadece yukarıdakiler bile size unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.