Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Poppy Playtime Oynamadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Bağımsız korku-bulmaca oyunu Poppy Playtime, popülaritesini artırmaya devam ediyor. Bu içeriğimizde, Poppy Playtime dünyasına girmeden önce bilmeniz gereken ilginç bilgileri sizler için bir araya getirdik.

İlk olarak Ekim 2021’de piyasaya sürülen hayatta kalma – korku oyunu Poppy Playtime, yayınlandıktan sonra popülaritesini artırdı. Buna karşın oyunun temelini bilmeyen halen pek çok kişi var. Son derece ürkütücü bir atmosfere sahip olan Poppy Playtime, her ayrıntısı ile aslında arka planda çok daha büyük ve korkunç bir şeye işaret ediyor. Kritik nokta ise bu ipuçlarını anlamak ve çözmekten geçiyor.

Poppy Playtime oyunu, Poppy ve diğer Playtime Co. oyuncaklarının yer aldığı ve üretildiği eski Playtime Co. Oyuncak Fabrikası‘nda geçiyor. Fakat zamanla bu oyuncakların aslında canlı olduklarını ve sizi öldürmeye çalıştıklarını anlıyorsunuz. Şu anda yalnızca ilk bölüm yayında. Poppy Playtime Chapter 2 çıkış tarihi, geçtiğimiz günlerde sızdırıldı ancak henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Poppy Playtime Chapter 1, oyunun dünyasına bir ilk bakış niteliği taşıyor. Bir nevi demo olarak da nitelendirebiliriz. Zira oyuncular, Playtime Co. Oyuncak Fabrikası’nın korkunç sırlarına yeni tanık oldukları için, aslında oyunun temelindeki çoğu gizem şu anda belirsiz durumda. Poppy Playtime’da kaç bölüm olacağını şimdilik bilmiyoruz. Oyun, ikinci bölümün yayınlanmasının ardından mobil cihazlara da gelecek.

Poppy Playtime Oyuncak Fabrikasının Tarihi

bağımsız korku oyunu Poppy Playtime

Poppy Playtime, Playtime Co. Oyuncak Fabrikası’nın tüm personelinin gizemli bir şekilde içeride kaybolması nedeniyle kapanmasından 10 yıl sonra geçiyor. Elliot Ludwig tarafından kurulan Playtime Co.’nun hedefi, bugüne kadar satılan en gerçekçi oyuncakları yaratmaktı. Poppy 1950’de yaratılırken, kötü şöhretli Huggy Wuggy 984’te yaratıldı ve kısa sürede Playtime Co.’nun en popüler oyuncağı ve maskotu oldu.

Playtime Co., şirketin inovasyon başkanı Laith Pierre ve Make-A-Friend Machine’in yardımıyla piyasadaki en inanılmaz oyuncakları üretmeyi başardı. Fakat fabrika çalışanlarına gerçekte ne olduğunu kimse bilmiyor ve oyuncuların Poppy Playtime’ın başında aldıkları bir mektuba göre tüm çalışanlar hala içeride.

Oyunda Eski Bir Fabrika Çalışanısınız

Poppy Playtime oyna

Poppy Playtime oyuncuları, tesisin kapanmasına neden olan gizemli olayda ortadan kaybolmayan eski bir çalışanının rolünü üstleniyorlar. Bu ayrıntı, kritik bir bilgi gibi görünse de, oyuncunun eskiden bir çalışan olması, aslında Birinci Bölüm’ün oynanışı üzerinde fazla bir etkiye sahip görünmüyor ve oyuncuların yine de bir GrabPack edinmesi ve ilgili eğitim videosunu izlemesi gerekecek.

Poppy Playtime Oyuncakları Yaşayan Organik Canlılar

Poppy Playtime oyuncak fabrikası

Poppy Playtime’daki oyuncaklar, kötü niyetli bir yapay zeka tarafından hayata döndürülmekten veya bir tür kötü ruh tarafından kontrol edilmekten ziyade, aslında yaşayan, organik yaratıklar gibi görünüyor. Oyunda Poppy’nin yalnızca gözlerinin hareket etmediğini, kılcal damarlarının dahi olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca Huggy Wuggy’nin oyuncağı andıran iri gözlerinin içine gizlenmiş bir çift insan gözü de var ve bu insan gözleri odanın içinde hareket ederken oyuncuyu takip ediyor. Yakından bakarsanız Huggy Wuggy’nin nefes aldığını bile görebilirsiniz. Ek olarak, Playtime Co. fabrikasının etrafına dağılmış olarak bulunabilen oyuncaklar gizemli bir şekilde kanla kaplıdır ve belki daha da önemlisi, Huggy’nin kanı da akıyor.

Poppy Kimdir?

Poppy Playtime poppy

Dünyanın ilk gerçek zekaya sahip oyuncak bebeği olarak tanıtılan Poppy, Playtime Co.’nun gerçeğe yakın bir oyuncak üretme alanındaki ilk başarısıdır. Poppy Playtime’ın baş karakteri olan Poppy, insandan farksız şekilde sohbet edebiliyor ve oyunun tanıtımının sonunda kendisinden “gerçek bir kız” olarak bahsediyor.

Bununla birlikte, oyunun baş karakteri olmasına rağmen, Birinci Bölüm’deki rolü asgari düzeydedir. Bu nedenle onunla ilgili henüz açıklanmayan çok şey var. Bazı oyuncular onun Playtime Co. çalışanlarından biri veya bir şekilde oyuncağa dönüştürülen yetimlerden biri olduğunu öne sürüyor, ancak gerçek kökeni ve amacı hala bilinmiyor.

Huggy Wuggy Kimdir?

Huggy Wuggy

1984’te yaratılan Huggy Wuggy, Playtime Co.’nun en popüler oyuncağı oldu ve fabrika kapanana kadar maskotu olarak kaldı. Fakat oyuncular, bölümler boyunca Poppy Playtime’ın devasa fabrikasını keşfederken, bu mavi maskot sıra sıra keskin dişleri olan uğursuz görünümlü bir canavara dönüşerek onları kovalayacak.

Fabrikadaki diğer oyuncaklar gibi, bu canavarın kesin kökenleri hala bir sır, ancak Huggy Wuggy hakkında dikkate değer bazı teoriler mevcut. Bazı oyuncular, Huggy Wuggy’nin Deney 1006 olduğunu düşünse de, oyuncağın fabrika güvenlik sisteminin bir parçası olarak, davetsiz misafirlerin Playtime Co.’nun gizli tutmak istediği sırları ortaya çıkarmasını önlemek için yaratılmış olması da mümkündür. Huggy Wuggy’nin Poppy Playtime‘ın gelecek bölümlerinde geri dönüp dönmeyeceği ise belli değil.

Dilerseniz, oyunu Steam’den 10,50 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.