Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Üretilen İlk iPhone Rekor Bir Fiyata Satıldı

Bir koleksiyoncu, fabrikada üretilen ilk iPhone modeli için 39 bin dolardan fazla para ödedi. Bu rakam, 2007'de piyasaya sürülen telefonunun orijinal satış fiyatının 50 katından fazlası!

Teknoloji tarihine şöyle bir geriye dönüp baktığınızda, çok özel cihazlar görebilirsiniz. Bugün teknolojinin geldiği noktayı anlamak için çok kıymetli olan bu ürünler, aynı zamanda koleksiyoncular için paha biçilemez parçalar. Üretilen ilk iPhone modelini de sanırım bu kategoriye sokabiliriz. Telefon dünyasında çağ kapatıp açan bu özel cihaz, ilk kez 2007 yılında Apple’ın efsanevi kurucusu Steve Jobs tarafından tanıtıldı.

ABD’de teknoloji meraklısı bir koleksiyoncu, fabrikada ilk üretim olarak mühürlenmiş iPhone için dudak uçuklatan bir para ödedi. 8GB depolamaya sahip olan model, LCG Auctions tarafından satıldı. Cihaz, ilk olarak 2007′de 599 dolara piyasaya sürülmüştü. İlk iPhone için açık artırmada ödenen rakam ise tam 39 bin 339 dolar! Bu da güncel kur ile 731 bin 515 lira gibi çılgın bir paraya tekabül ediyor.

İlk iPhone Modeli Yaklaşık 40 Bin Dolara Satıldı

ilk iphone

CNBC’nin haberine göre LCG Auctions’ın kurucusu Mark Montero, “Açık artırmanın hareketli geçmesini bekliyorduk. Bir avuç hevesli ve sofistike koleksiyoncu, 10.000 doların biraz üzerinde olan başlangıç fiyatını, rekor kıran bu miktara çıkardığı için bizi hayal kırıklığına uğratmadı” dedi.

Orijinal fiyatının 50 katından fazlaya satılan ilk iPhone modeli, akıllı telefon devriminin başlangıcını temsil ettiği için her zaman özel bir yere sahip olacak. 8GB depolama alanına ek olarak, 2 megapiksel çözünürlükte kamerası bulunan birinci nesil iPhone, dünya çapında toplam 6,1 milyon adet sattı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.