Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ünlü Korku Filmi ‘IT’ Dizi Oluyor

Stephen King'in aynı adlı romanına dayanan ünlü korku filmi IT, HBO Max platformunda diziye uyarlanacak.

Bu yıl içinde Türkiye’ye giriş yapması beklenen dijital yayın platformu HBO Max, heyecan verici bir proje için kolları sıvadı. Efsanevi yazar Stephen King’in IT adındaki ünlü korku romanı, iki bölümlük film uyarlamasının ardından bu kez de diziye dönüştürülecek.

Variety’nin haberine göre IT dizisi, King’in bu ve diğer birçok romanında olayların geçtiği kasabanın adını taşıyan Welcome to Derry olarak isimlendirilecek. HBO Max’te yayınlanacak olan seri, 2017 yapımı IT: Part One filminden önceki olayları konu alacak. 1960’larda geçen hikaye, Palyaço Pennywise‘ın kökenine ışık tutacak.

IT Dizisi Pennywise’ın Kökenine Işık Tutacak

IT dizisi HBO Max
IT dizisi, 2017 yapımı IT: Part One filminden önceki olayları konu alacak

Proje, IT filmlerinin yönetmeni ve yapımcısı Andy ve Barbara Muschietti tarafından geliştiriliyor. Başka bir boyuttan gelen yaratık Pennywise, Derry kasabasının altında uyuyan ve her 27 senede uyanan bir şeytan olarak tasvir ediliyor. Fakat dizinin anlatacağı köken hikayesinin bu olup olmayacağı belli değil.

HBO Max Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Şu anda Amerika ve Avrupa’da 46 bölgede faaliyet gösteren HBO Max, 2022’de Türkiye dahil 21 Avrupa ülkesinde daha hizmete girecek. Daha önce bildirdiğimiz gibi streaming platformunun Türkiye Genel Müdürü Barış Zavaroğlu olmuştu.

HBO Max Türkiye‘nin yerel içerik üretim stratejisini yönlendirecek olan Zavaroğlu, yayın servisinin faaliyetlerini ve büyümesini denetleyecek. HBO Max Türkiye için henüz kesin bir çıkış tarihi açıklanmamakla birlikte, bu yıl bitmeden yayın hayatına başlayacak. Abonelik ücretleri ve diğer detaylar netlik kazandığı takdirde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.