Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft, The Division 2 Hilecilerine Göz Dağı Verdi

Ubisoft, resmi bir duyuru ile The Division 2'deki ciddi bir hatayı istismar edenler hakkında soruşturma başlatılacağını ve cezalar verileceğini duyurdu.

Ubisoft, Tom Clancy’s The Division 2‘deki daha yeni oyun modlarından birinde bir güvenlik açığından yararlanmaya yönelik sıkı önlemler aldığını duyurdu. Ciddi bir açıktan yararlanmaya verilen yanıt anlaşılır görünse de, hileci oyunculara verilen cezaların ciddiyeti bir hayli kafa karıştırıcı.

Söz konusu istismar, yakın zamanda eklenen Descent adlı roguelike moduyla ilgili ortaya çıktı. Bazı oyuncular, diğer oyuncuların devam eden oyun oturumlarına Ubisoft Connect uygulamasından katıldı. Bu eylem, kendilerini birçok deneyim noktasıyla hızlı ve kolay bir şekilde zenginleştirmelerini sağladı. Bunun sonucunda bir çok haksız kazanç ortaya çıktı.

The Division 2 Oyuncuları İkiye Bölündü

Ubisoft, The Division 2 Hilecilerine Göz Dağı Verdi

Böyle bir hatanın varlığını fark eden yayıncı, uygulamayı kötüye kullananlara karşı mücadele edileceğini duyurdu. Geçici veya kalıcı bir yasaklama ve hesap kapatmaya ek olarak, şüpheli oyuncuların haksız uygulamayı kullanarak kaydettiği ilerleme silinecek. Ubisoft’un resmi paylaşımının altına yapılan yorumlar çelişkili görüşlerle dolu:

  • Bazı oyuncular yayıncının tutumunu övüyor ve çok oyunculu oyunlarda boşluklardan yararlanmayı içeren haksız davranışların cezalandırılması gerektiğini açıkça öne sürüyor.
  • Bunun yanı sıra geçmişte benzer olaylarda Ubisoft’un geç kalmasını eleştiren hoşnutsuzluk sesleri de görmek mümkün.

The Division 2, 2019’da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri düzenli olarak yeni sezon içerikleriyle güncellendi. Canlı hizmet oyunu, bir pandemi dünyayı kaosa sürükledikten sonra sivil huzursuzluğu ve kıymık milis gruplarını bastırmak için gönderilen seçkin bir operasyon biriminin görevlerini konu alan bir hikayeye sahip.

Sizin konu hakkındaki görüşünüz nedir? Ubisoft, istismarcılara ciddi cezalar vererek doğru olanı mı yaptı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında görmeyi bekliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.