Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft, Odağını FPS Oyunlarına Yöneltti

Ubisoft, şimdiye kadar duyurduğu oyunlara ek olarak, birden fazla ve henüz duyurulmamış AAA birinci şahıs nişancı oyunu geliştirmeye başladı.

Ubisoft, oyun endüstrisindeki en iyi bilinen serilerden bazılarının marka haklarının sahibi. Prince of Persia, Ghost Recon, Far Cry, Assassin’s Creed ve bunun gibi seriler ile şirket, oyunları için büyük bir takipçi kitlesi oluşturmayı başardı. Son resmi raporlara göre, şirket odağını FPS oyunlarına yöneltme kararı aldı ve birden fazla nişancı oyunu geliştirmeye başladı.

Far Cry ve Assassin’s Creed’in popülerliği ile Ubisoft düzenli olarak gündemde yer almaya devam etse de, şirket nişancı oyunları tarafına daha çok yönelme kararı aldı. Rainbow Six Seige yıllar boyunca güncellendi ve şirkete çokça para kazandırdı. Bundan fazlasıyla memnun olan Fransız oyun devinin stüdyolarının birden fazla FPS oyunu geliştirmesi sürpriz olmadı.

Ubisoft’tan Onlarca Yeni Oyun Yolda

Ubisoft
Fransız oyun devi, Rainbow Six Siege’in başarısından memnun.

Yakın tarihli bir iş ilanı, Ghost Recon: Breakpoint’in arkasındaki aynı stüdyo olan Ubisoft Paris için Kıdemli Oyun Tasarımcısı için bir boşluk listeledi. Gönderi, seçilen adayın “İsimsiz birinci şahıs nişancı AAA projelerinden” biri üzerinde çalışmakta olan bir ekibe katılacağının ayrıntılarını paylaştı. Şirket, projenin kendisi hakkında belirli ayrıntıları paylaşmamış olsa da, listeye göre birden fazla FPS oyunu yolda.

Proje hala erken aşamalarında göründüğü için, hayranların yakın zamanda ne bekleyecekleri hakkında daha somut ayrıntılar duyması pek olası değil. Benzer bir iş ilanında, Ubisoft Paris stüdyosu bu ayın başlarında duyurulmamış bir AAA Ubisoft oyunu için bir seviye tasarımcısı için bir boşluk açtı. Bunun, eserlerdeki habersiz AAA birinci şahıs nişancı oyunlarına atıfta bulunup bulunmadığı belirsiz olsa da, kanıtlar bunlardan en az birinin açık dünya oyunu olacağına ışık tuttu.

Gönderi, ekibin açık dünya nişancı oyun yapımında deneyimli bir seviye tasarımcısı aradığından bahsetti. Artık bu son iş ilanıyla birlikte, geliştirilmekte olan yeni bir Ghost Recon oyunun söylentisi daha olası görünmeye başladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.