Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter’da Artık ‘Makaleler’ Yayınlanabilecek

Twitter'ın yeni Makaleler bölümü sayesinde artık platform içerisinde kitap bile yazabileceksiniz.

Twitter Notları, kullanıcılarına düşüncelerini ve güncellemelerini paylaşmaları için daha özel ve özlü bir yol sağlamak amacıyla platform tarafından sunulan benzersiz bir özellikti. Kullanıcıların, belirli bir karakter sayısıyla sınırlı, kısa, metin tabanlı notlar oluşturmasına ve daha sonra yalnızca takipçileriyle paylaşılmasına izin veriyordu.

Normal tweet’lerin aksine, Notlar genel zaman çizelgesinde görünmüyor veya arama yoluyla erişilmiyordu. Artık Blue aboneleri tweet başına 25.000 karakterlik cömert bir sınırın keyfini çıkarabiliyor. Bu sebeple, platformun yeni CEO’su Elon Musk bir açıklama yaptı; şirket, Notlar özelliğini Twitter Makaleleri olarak yeniden adlandırıyor.

Elon Musk, Twitter Makalelerini Duyurdu

Twitter'da Artık 'Makaleler' Yayınlanabilecek

Elon Musk, isim değişikliğini tartışan bir tweet’e yanıt olarak yenilenen Makaleler‘i tanıttı ve “karma medya ile birlikte uzun ve karmaşık makaleleri” paylaşmak için belirlenmiş alan haline geleceğini paylaştı. Hatta bu platformu kullanarak bir kitap yayınlanabileceğini bile ima etti. Bu duyuru, uzun soluklu ifadelere erişmeyi sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılar arasında merak uyandırdı.

Başlangıçta Notlar olarak sunulan ve belirli bölgelerde belirli kullanıcılarla sınırlı olan özellik, daha uzun, daha incelikli gönderileri mümkün kılmayı amaçlıyordu. Ancak, Elon Musk’ın şirketi devralmasıyla arka planda kalmış gibi görünüyordu. Bugün ise oldukça uzun bir süre sonra, Twitter Makaleleri geri dönüş yapıyor gibi görünüyor.

Peki, yeni Makaleler bölümünü farklı kılan nedir? Twitter ekosisteminde, geleneksel tweet’in kısalığıyla sınırlanmayan özel bir blog alanı hayal edin. Makaleler, fotoğrafların, videoların ve diğer gömülü tweet’lerin dahil edilmesiyle tamamlanan derinlemesine anlatılar oluşturma özgürlüğü sunuyor. Ana zaman çizelgesinden farklı olan ayrı bir bölüm, odaklanmış ve sürükleyici bir okuma deneyimi sağlarken profilinizi de süslüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.