Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Karakter Sınırı İçin Astronomik Artış

Twitter'da artık tweetlerin karakter sınırı 4000 olabilir. CEO Elon Musk, bunu resmi hesabından doğruladı.

Twitter CEO’su Elon Musk, tweetlerde sınırlı olan karakter sayısını artıracak gibi görünüyor. CEO olarak atandığı günden bu yana yaptıklarıyla gündemden düşmeyen Musk, tweetlerdeki karakter sınırını 4000’e çıkaracağını kabul etti. Karakter sınırının 14 kat birden artacak olması ise, söz konusu Musk olunca hiç şaşırtmadı.

Bir Twitter kullanıcısıTweetlerdeki karakter sayısının 280’den 4000’e çıkacağı doğru mu?’‘ diye sordu ve CEO Elon Musk, ”Evet.” yanıtını verdi. Kasım ayında şirket, planları arasında karakter artışının da olduğunu belirtmişti. Ancak açıklanan sınır yaklaşık 1000 karakterdi. Kesin sayı ne olursa olsun, artık daha uzun tweetler göreceğimiz kesin.

Twitter CEO’su Çalışanları Dava Ediyor

Twitter

Platformun bu artışı ne zaman uygulayacağına dair herhangi bir tarih yok. Aslında bakıldığında resmi bir açıklama da yok çünkü Elon Musk sadece dalga geçiyor da olabilir. Hafta sonu Musk’ın basına konuşan Twitter çalışanlarını dava etmekle tehdit ettiği bildirildi. Bu yüzden iş adamının şu anda kafası biraz meşgul.

Platform, 2017’de o zamanki CEO Jack Dorsey yönetiminde karakter sayısını 140’tan 280’e çıkarmıştı. Çoğu kişi o sırada platformun bu yeniliğini olumlu karşılamamıştı ancak kullanıcılar zamanla benimsedi. Fakat o zamanki artış iki kat olacak şekilde gerçekleşmişti. Twitter, doğası gereği zaten anlık durum bildirimlerine uyum sağlayacak şekilde geliştirilen bir platform. Bu da bence yüksek karakterlerle bozulabilecek bir durum. Yani sosyal medya platformunu özel kılacak bir seçeneğin kalkması pek olumlu olmaz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.