Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter’a Tamamen Reklamsız Abonelik Geliyor!

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, reklamsız bir abonelik katmanı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Twitter, kullanıcıların platformda reklamlara maruz kalmadan gezinmesini sağlayacak yeni, daha pahalı bir Blue abonelik katmanı üzerinde çalışmaya başladı. Elon Musk, “Önümüzdeki haftalarda reklamları ele almak için adımlar atıyoruz. Ayrıca, hiçbir reklam görmeyeceğiniz daha yüksek fiyatlı bir abonelik olacak.” ifadelerini kullandı.

Platforma iOS veya Android uygulaması üzerinden abone olduğunuzda, henüz Türkiye’de aktif olmayan Blue aboneliğinin fiyatı 11 dolar. Ancak Apple ve Google’ın uygulama içi satın almalarda yüzde 30’a varan komisyonunun geçerli olmadığı web sitesinden abone olduğunuz taktirde ücret 8 dolara düşüyor. Bu arada, Blue aboneliğinin çeşitli yeniliklerle geçtiğimiz aylarda güncellendiğini de hatırlatalım.

Twitter’ın Geleceği Parlak Değil

Twitter'a Tamamen Reklamsız Abonelik Geliyor!

Bazı tahminlere göre platformun reklam geliri, Musk’ın şirketi Ekim ayında devralmasından bu yana hızla düştü. The Information tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, üst düzey bir şirket yöneticisi geçtiğimiz Salı günü çalışanlarına günlük gelirin bir yıl öncesine göre yüzde 40 düştüğünü söyledi. Hızlı düşüşün önüne geçmek için paralı hizmetlere yönelen platformun geleceği şimdilik pek parlak değil.

Şirketin son tartışmalı hamlesi ise üçüncü parti Twitter istemcilerini yasaklanması oldu. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu değişiklik, yıllar boyunca binlerce müşteri kazanan ve bazıları son derece popüler olan birçok geliştiriciyi etkiledi. Geliştiriciler ağır darbe alırken, iş için bu müşterilere güvenenler de ileriye dönük tartışmalı bir süreçle karşı karşıya kalacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.